GTX 1650 Super sistemde GTA 5'te drop oluyor

s3k4rya

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da görüldüğü gibi GTA 5'de ara sıra drop yiyorum. Vynsc açık 75 FPS'de sabit oynarken arada 55 60 FPS'lere girip bir kasma yapıyor sonra düzeliyor. Arada bunu yapıyor anlayamadım.
Başka oyunlarda bu problem yok.

Ekran kartım GTX 1650 Super. İşlemcim Ryzen 5 3600 AF 16 GB 3000MHz RAM ve 512 GB SSD.

3600 AF derken? 1600 AF mi yoksa 3600 mı? Neyse.
V-Sync kapatarak deneyebilirsiniz. GTA'da, mekan arası FPS farkı fazla olabiliyor bazen. Örnek olarak şehirde gezerken ormanlık bir alana girdiğinizde 20FPS civarı oynama olabiliyor. Tabii bu mekanları örnek olarak verdim, ormanlık alanda FPS düşüşü yaşanmayabilir de.

Vsync fps düşürür kapatın.
Olmazsa darboğaz olabilir ayarları düşürün.
Dedikleriniz birbiriyle o kadar çelişiyor ki.
V-Sync açık kullanmak her zaman FPS düşüşüne neden olmaz, bu bazen sorun yaratmayacağı anlamına gelmiyor tabii.
Ayarları düşürmek darboğaza herhangi bir çözüm olmamakla birlikte darboğaz oranını arttırır. Öyle ki, bu ekran kartı ve -her ne kadar işlemciyi tam olarak anlayamasam da- işlemci kombinasyonunda darboğaz en azından GTA için neredeyse imkansız.

3600 AF derken? 1600 AF mi yoksa 3600 mı? Neyse.
V-Sync kapatarak deneyebilirsiniz. GTA'da, mekan arası FPS farkı fazla olabiliyor bazen. Örnek olarak şehirde gezerken ormanlık bir alana girdiğinizde 20FPS civarı oynama olabiliyor. Tabii bu mekanları örnek olarak verdim, ormanlık alanda FPS düşüşü yaşanmayabilir de.
Kusura bakmayın yanlış yazmışım işlemci Ryzen 5 1600AF

Geri
Yukarı