GTX 1650 Super sistemde oyun grafikleri pikselleşiyor

İşletim sistemi
Windows 10

HasanEmre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hiçbir anti aliasing çalışmıyor. 8X MSAA'dan 16X FXAA ya geçiyorum köşelerde sanki değişme oluyor gibi ama yine tırtıklı gözüküyor ayrıca pixelleşme devam ediyor ve her oyunda kendini belli ediyor. TXAA ya geçiyorum köşelerdeki tırtıklaşma gidiyor ancak pixelleşme devam ediyor. Bütün interneti taradım bu sorunla karşılaşanları gördüm ancak çözebilen yok daha.

Bütün driverlar güncel.

Intel i3-9100F.
GTX 1650 Super.
8 GB 3000MHz RAM.
BIOSTAR.
H-310MHP anakart.
1ms 144Hz monitör.

Dosya Ekleri

• CMPbFnJ.jpg
    CMPbFnJ.jpg
    353 KB · Görüntüleme: 67
  • lbOHIws.jpg
    lbOHIws.jpg
    518,6 KB · Görüntüleme: 67
  • sd.png
    sd.png
    676,8 KB · Görüntüleme: 74
  • Xa2WCdl.jpg
    Xa2WCdl.jpg
    164,1 KB · Görüntüleme: 66
  • xq6LONR.jpg
    xq6LONR.jpg
    410,9 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Keskinleştirme ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Onu kapatıp tekrar deneyebilirsiniz.

İsimlerimiz aynı bu arada :D
Adaş nvidia denetim masasında keskinleştirme kapalı oyun ayarlarında kastediyosan keskinleştirmeyi bulamadım ?
Monitörden olabilir mi?

Farklı farklı modellerde oluyormuş problem, Google'da birçok kişide bu problem mevcut. Sanmıyorum monitörden olacağını

Adaş nvidia denetim masasında keskinleştirme kapalı oyun ayarlarında kastediyosan keskinleştirmeyi bulamadım ?

Farklı farklı modellerde oluyormuş problem, Google'da birçok kişide bu problem mevcut. Sanmıyorum monitörden olacağını
Oyun ayarlarında keskinleştirme olması lazım. Maalesef ben de tam olarak bilmiyorum.

Sorunu çözebildin mi? Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Daha çözemedim ya, internetteki en kapsamlı bilgi; sorunun Dithering'den kaynaklandığına yönelik. Ditheringin de bir problem olmadığını söylüyorlar. Yani ikilemdeyiz. Yeni ekran kartlarının eski oyunlarda bu tarz problemle karşılaştığına yönelik kanı var. Bu sadece gta da değil diğer oyunlarda da kendini gösteriyor ancak gta için bir mod vardı adını şu an unuttum onla düzeltiebiliyor ancak o modu yükleyince de online giremiyorsun :D

Yeni konular

Geri
Yukarı