GTX 1650 Super sistemde Rust kasıyor

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Rust oynarken en düşük grafiklerde bile 60 FPS altında oynuyorum. Biliyorum RAM biraz düşük ancak oyunda drop değil kasma ve FPS düşüklüğü var. RAM'in etkisi o kadar fazla değildir tahminimce. PvP falan atamıyorum monitör 60 Hz olduğu için kasmalı hissettiriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R

Oyundaki optimizasyon sorunu zaten aşırı. Ben bu bilgisayarla en az 100 FPS sabit oynamalıyım bence. Malesef optimizasyon hakkında bir şey yapılıyor mu bilmiyorum. Sanırsam yıllardır var bu sorun. Böyle oynamak istemiyorum. Bir çözümü olmalı.

Arkadaşlar 8 GB RAM daha alsam bir anda 30 - 40 FPS artacak hali yok herhalde değil mi? Ona göre düşüneceğim.

Rust oynarken en düşük grafiklerde bile 60 FPS altında oynuyorum. Biliyorum RAM biraz düşük ancak oyunda drop değil kasma ve FPS düşüklüğü var. RAM'in etkisi o kadar fazla değildir tahminimce. PvP falan atamıyorum monitör 60 Hz olduğu için kasmalı hissettiriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R
%100 RAM ile alakalı genel olarak hayatta kalma oyunları çok ram kullanır ve optimize sorunları olur en basitinden unturned denen kare bir oyun bile iyi bir sistem ister Kİ siz rusttan bahsediyorsunuz youtubedan rustın ultra grafik 4K gameplay videolarına bakarsanız deli gibi ram tükettiğini görüceksiniz rust ultrada 16GB ram tüketebiliyor bir 8 daha takarsanız akıcı yani 60fps de oynarsınız

Geri
Yukarı