GTX 1650 Super tek fanlı ekran kartları ısınır mı?

Wostid Reis

Decipat
Arkadaşlar 2 yıldır tek fanlı GTX 1650 Super kullanıyorum ama tek fanlı olan modelini. Tek fanlı ekran kartları fazla ısınır diye bir şey duydum bu gerçek mi?
Şahsen bu modeli kullanırken ısınma sorunu yaşamadım ama merak ettim.

Arkadaşlar 2 yıldır tek fanlı GTX 1650 Super kullanıyorum ama tek fanlı olan modelini. Tek fanlı ekran kartları fazla ısınır diye bir şey duydum bu gerçek mi?
Şahsen bu modeli kullanırken ısınma sorunu yaşamadım ama merak ettim.
3 fanlıya göre mantıken biraz daha ısınır ama öyle birşey yok. 3 fan bence görünüş için önemli nede olsa soğutucu aynı.

Tek fanlı Asus Phoenix 1650S kullanıyorum 2 yıldır. Isınma sorunu görmedim. Normal derecelerde kullanıyorum ama fazladan 2 fanım var farkı olur mu bilemem. Ama tek fanlı ekran kartları ısınma sorunu diye bir durum ekran kartına göre değişebilir.

82 Dereceyi hangi oyunlarda alıyorsunuz?
Kasanın yan kapağını açınca 74 oluyor derece. %100 gpu kullanımı olan her oyunda 82 dereceyi buluyor. Bazılarında 80-81'de kalıyor. Aerocool trinity mini v2 kasam. Stok fanları var şu an. Elimi kasanın içine koyduğumda neredeyse hiç hava akışı hissetmiyorum. Kasa önü delikli ama fanlar çok kalitesiz olmalı. Yeni fan seti aldım ama montajını yapmadım henüz. Yeni fanlarla muhtemelen sıcaklık değerleri oldukça düşecek.

Geri
Yukarı