GTX 1650 Ti 60 Hz vs. 1650 144 Hz notebook

Cordy

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar!

Benim elimde 2 adet laptop var.

İlk olarak depolama: 1 TB HDD, 256 GB SSD - 512 GB SSD, 1TB + 256 GB kombosunu mu alırsam iyi olur yoksa 512 mi?

Sonra ekran kartı: 1650 Ti - 1650. Burada Ti alırsam çok farkı mı olur yoksa 144 Hz mi alırsam (1. laptop 60 Hz, 2. si 144)? Yani Ti alırsam çok fark eder mi ve depolama çok fark eder mi?

FPS açısından hangisi iyi olur? Aralarında 200 TL fark var. 1.’si mi 2.’si mi?

Yani 1650'li bir ekran kartına 144 Hz ekran etkiler mi FPS'i?

Ben FPS oyunları oynayacağım daha çok (Valorant vb.).

İkisinde de Ryzen 7 4800H var bu arada.

Yani açıkca hangisi daha çok FPS verir?

1TB + 256 GB, 8 GB RAM (ekleme yaparım 8 GB RAM fiyatı 300TL falansa), Ryzen 7 4800H 1650 Ti 60Hz.

512 GB SSD, 8 GB RAM (ekleme yaparım 8 GB RAM fiyatı 300TL falansa), 1650 Ryzen 7 4800H 144Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam adam akıllı iki bilgisayarın özelliğini yazaydın ya. Hangi bilgisayarın parçası hangisi kafam karıştı. Masaüstü mü topluyorsun belli değil.
1650Ti 60Hz olanı al. Harici monitör ile de 144Hz çalıştırırsın ileride.

Hocam mekanik disk artık önemiyorum 512 GB SSD alıp ilerleyen zamanda yükseltmeniz en mantıklısı. Artık 1650 geleceği olmayan bir kart olduğundan 1650 Ti öneriyorum ama 60 Hz ekranda pek mantıklı gelmedi gözüme. Eğer ben çok ağır oyunlar oynamam ama oynadığım oyunlarda panel akıcı olsun diyorsan 1650 alabilirsin. 1650 ekran kartı 144 Hz panel ve 512 GB depolama alanı bir de 8 GB RAM takviyesi yapılması gözüme daha mantıklı geldi. Eğer diyorsan ki ben ağır ve yüksek depolama isteyen oyunlar oynuyorum ve mekanik disk yavaşlığı beni etkilemiyor 1650 Ti alabilirsin. Bu senin kullanım amacına göre değişir link atarsanız daha iyi değerlendirme yapabilirim hocam. İyi forumlar.

Hocam adam akıllı iki bilgisayarın özelliğini yazaydın ya. Hangi bilgisayarın parçası hangisi kafam karıştı. Masaüstü mü topluyorsun belli değil.
1650 Ti 60Hz olanı al. Harici monitör ile de 144Hz çalıştırırsın ileride.

Özellikleri yazmış zaten alta anlaşılır bir şekilde.

Linkleri at bakalım bilgisayarlara rekabetçi FPS oyunları oynuyorsan 144Hz daha iyi olur.

Valorant oynicakmış 144Hz daha mantıklı olur ve katılıyorum link atsa daha iyi olurmuş.

Özellikleri yazmış zaten alta anlaşılır bir şekilde.

Valorant oynicakmış 144Hz daha mantıklı olur ve katılıyorum link atsa daha iyi olurmuş.

Özür dilerim link atmadığım için oynuyacağım oyunlar FPS oyunları ağır oyunlar oynamıyorum.
Link atmadım ama özellikleri birebir yazdım.
Zaten FPS oyunları oynayacağıma da belirttim yazarken yazım kurallarına uymadıysam özür dilerim 144Hz liği alacağım FPS oyunları oynadığım için.
Sadece sonda bile isteğimi belirtmişim kısaca sonu okusanızda anlardınız aslında ama kusurum varsa özür dilerim.
Her detayına kadar yazdığımı düşünüyorum arkadaş anlamadım demiş ztn konu başlığı notebook.Yanıtlarken bilerek seni seçmedim bu arada.

Linkler
Hocam mekanik disk artık önemiyorum 512 GB SSD alıp ilerleyen zamanda yükseltmeniz en mantıklısı. Artık 1650 geleceği olmayan bir kart olduğundan 1650 Ti öneriyorum ama 60 Hz ekranda pek mantıklı gelmedi gözüme. Eğer ben çok ağır oyunlar oynamam ama oynadığım oyunlarda panel akıcı olsun diyorsan 1650 alabilirsin. 1650 ekran kartı 144 Hz panel ve 512 GB depolama alanı bir de 8 GB RAM takviyesi yapılması gözüme daha mantıklı geldi. Eğer diyorsan ki ben ağır ve yüksek depolama isteyen oyunlar oynuyorum ve mekanik disk yavaşlığı beni etkilemiyor 1650 Ti alabilirsin. Bu senin kullanım amacına göre değişir link atarsanız daha iyi değerlendirme yapabilirim hocam. İyi forumlar.

Ana karto biraz daha alt olan ama darlamayacak hem 1650ti hemde 144hz aldım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı