GTX 1650 Ti curve editör ile undervolt etme

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
1650 ti
İşlemci
i5-10200h
Arkadaşlar, ekran kartım maalesef ısınıyor. Düşük voltaj ile sabit MHz nasıl ayarlayabilirim? @erengore hocam sizi de etikledim, sizin de yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• tc1.png
    tc1.png
    500,7 KB · Görüntüleme: 40
  • tc2.png
    tc2.png
    103 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Isınıyor dediğin kaç derece oluyor?
80 üstü.
Keşke bana sorsaydın :D Ayarlamak istediğin değere gel yani noktanın sonra seçtikten sonra L'ye bas klavyenden. Dikey bir çizgi oluşacak sabitlemiş olursun.
Hocam böyle yaptığımda, fps kaybetmeden ısıyı düşürebilirmiyim? Yada afterburnerdaki grafiği at bana istersen sen nasıl yapmışsan bende öyle deneyim :)

Ben en soldaki 700 mV'da 1400 mhz olarak kullanıyorum. Fps kaybı olacaktır ama çok aşırı olmaz istiyorsan daha yüksek bir değere de sabitleyebilirsin deneyerek bulabilirsin yani.

Ben en soldaki 700 mV'da 1400 mhz olarak kullanıyorum. Fps kaybı olacaktır ama çok aşırı olmaz istiyorsan daha yüksek bir değere de sabitleyebilirsin deneyerek bulabilirsin yani.
Sabah test etmiştim, gpu-z üzerinde 700mV'da sabit 1350 mhz çalıştırıyordu, 1400 yada 1500'e çeksem sorun olur mu acaba?

Güç tasarrufunda 1350 de sabit çalıştırır. 700 mV'da 1500 lere çekme en fazla +80 civarında koy yani 750 mV'de isen 1400 civarına koyabilirsin. Fazla koyarsan stabil olmaz çökebilir.

Güç tasarrufunda 1350 de sabit çalıştırır. 700 mV'da 1500 lere çekme en fazla +80 civarında koy yani 750 mV'de isen 1400 civarına koyabilirsin. Fazla koyarsan stabil olmaz çökebilir.
Yanlış hatırlamıyorsam, düzelt hatamı 1900'lere kadara çıkıyordu değil mi perfonmans modun'da? 1920mhz kadar hatırlıyorum yanlışda olabilir. Ona göre bir şey yapmak gerekiyor. Gerçi şuan benim laptopun sağ tarafından çok az hava veriyor, arka sağ tarafı ise baya hava çıkışı var, acaba o yüzden mi fazla ısınıyordur.

Benim de sağ taraf az veriyor. 1920'lere çıktığına bakma sen performans düşürüyor aslında o. Cpu onu beslemeye çalışırken limit yiyor.

Geri
Yukarı