GTX 1650 Ti ekran kartı güncelleyemiyor

Abdulkerim Tekin

Hectopat
Ekran kartımın güncel yazılımını NVIDIA'dan indiriyorum fakat kurulumu başaramıyorum. Ekran görüntüsü 6'daki dosyalarda arattığım zaman GTX 1650 Ti çıkmıyor ondan dolayı güncellemeyi yapmadığını düşünüyorum. Sürücü güncelleştir seçeneği ile seçtiğim zaman ekran görüntüsü 1'deki sürümün en güncel olduğunu söylüyor.
Ekran görüntüsü 1 - şu anki kart sürümü.
Ekran görüntüsü 2 - sürücü bulma işlemim.
Ekran görüntüsü 3 - güncel sürücü tarihi.
Ekran görüntüsü 4 - uyumlu olan sürücü listesi.
Ekran görüntüsü 5 - yüklenmiyor.
Ekran görüntüsü 6 - dosyayı ayıklayarak display drivers kısmından ulaştığım belgeler( içinde GTX 1650 Ti yok)
Sistem:
Intel® comet lake Core™ i7-10750H.
4 GB GDDR6 NVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti.
16 GB (1x16 GB) Samsung DDR4 1.2v 2933MHz.
512 GB Samsung PM981A M.2 SSD.
1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 38
Sorununuz çözümü çok basit ama çok sıkıcı. Windows sürümünüzle uyumlu değil diyor. Yani sürümünüz eski. Kurulum yapmadan önce Windows güncellemerini yapıp son sürüme yükseltin daha sonra kurmayı deneyin. Sorununuz çözülecektir. Aynı sorunu yaşamıştım.

Windows 10 Pro 1909 sürümünü kullanıyorum bilgisayarı yeni aldım zaten Monster Abra A5 15.8.1.
Windows 10 Pro 1909 sürümünü kullanıyorum bilgisayarı yeni aldım zaten Monster Abra A5 15.8.1.

Şu an en güncel sürüm bu diye biliyorum Recep abi 2004'ü paylaşmıştı onu da kurdum onda da aynı sorun var kurmuyordu güncelleştirmeyi.

Yeni almış olabilirsiniz ama üzerine ek güvenlik paketleri ve iyileştirmeler çıktı. Bu demek değildir ki son sürümde. Güncelleştirmelere girip denetleyip hepsinin bitmesini bekleyin. Daha sonra sorunsuzca kurulumu yapabilirsiniz.

DDU ile ekran kartını silip temiz kurulum yapmayı denedin mi?

DDU ile kaldırdım şu anda yüklemeyi tekrar başlattım.

Yeni almış olabilirsiniz ama üzerine ek güvenlik paketleri ve iyileştirmeler çıktı. Bu demek değildir ki son sürümde. Güncelleştirmelere girip denetleyip hepsinin bitmesini bekleyin. Daha sonra sorunsuzca kurulumu yapabilirsiniz.

Haklısınız hemen kontrol edip geliyorum.
DDU ile ekran kartını silip temiz kurulum yapmayı denedin mi?

Yine yüklenemiyor hatasını verdi.

Malesef güncelledim sistemi ama hala durum aynı.

Son düzenleme:
Güncelleştirmeleri denetleyip yüklemeye devam edin sırayla kuruyor bir sürü güncelleme olması lazım. Ne zaman güncelleme bulunmadı o zaman yüklemeyi deneyin. Bir kez denetleyip kurulmakla olmuyor malesef.

Geri
Yukarı