GTX 1650 Ti - i5 10300H Rust'ta düşük FPS veriyor

Kanka kullanımla ne alakası var ki?

Çok ısınıyor. Excalibur kullanıyorum, biliyorum çok ısınıyor lütfen yazmayın :D fakat böyle ayrı ayrı modlamaları var. Ben Saving Mode'de yani en düşük moddayım. Buna rağmen ekran kartım ve işlemcim 2 side 78-80 derece. Diğer modu açınca işlemcim 92-95 arası görüyor. (belki daha da fazla olabilir.)

i5 Çabuk dolan bir işlemcidir. Ryzen serisi gibi değildir.

Saving Mode açık şekilde oyun oynanmamalı zaten 1. hatan bu. 2.si ise Excalibur dediğinde anlaşılan.
Kanka GTA 5'i bile 90-100 FPS oynuyorum. Saving Mode'de her türlü oyunda efsane FPS alıyorum. Sadece Rust'ta bunun ile karşılaştım. Yani gerçekten gidip Tomb Raiders bile oynadım. Sadece Rust'ta böyle oldu.

Kanka GTA 5'i bile 90-100 FPS oynuyorum. Saving Mode'de her türlü oyunda efsane FPS alıyorum. Sadece Rust'ta bunun ile karşılaştım. Yani gerçekten gidip Tomb Raiders bile oynadım. Sadece Rust'ta böyle oldu.
İşlemciniz i5 midir?

Hocam şu sıralar o oyunda bi' bozukluk var. Yazacağım yazının hepsini okuman düşüncesiyle, öncelikle sistemim;
NVIDIA GTX 1650
Intel i59300H
DDR 16GB RAM

Bu sistem ile yüksek ayarlarla rahat 60-80 FPS alırken son 2 aydan beri oynayamıyorum oyunu. Ya oyuna girerken donuyor, ya da oyun esnasında donuyor. En iyi ihtimal FPS değerlerim 30'lu dğerlerde geziyor.
Biraz araştırma yaptım. Gerek Reddit'te gerek oyunun kendi Steam forumunda, ki bizim gibi bir çok oyuncu bu durum ile karşılaşmış. Ne yaptıysam çözemedim ben. Bunun üstüne oyunun kendi forumunda konu açtım, bir çok oyuncu yeni güncelleme bekliyor bu sorun için.

Bir ara bende i5 kullandım 11. nesilden. Kapasitesi çok çabuk doluyor fakat hızlı işlemciydi. i7 tavsiyemdir en az 3770K.
Ben R5 1400 kullanıyorum upgraded işlemci. Rustta 130 fps falan ekran kartınada bağlı hafiftende ekran kartınıziyi.

1650 ti 16gb ram i5 10th monster abra kullanıyorum rust'ta low'da 30-40 fps alıyorum aynı şekilde squad da fps drop çok yaşamaya başladım acaba sebebi nedir?

Geri
Yukarı