GTX 1650 Ti i7 10750H sistem Valorant 90 FPS normal mi?

eforsahibi

Centipat
Her şey en yüksekte 80-90 FPS alıyorum normal mi? En düşük ayarlarda da 80-90 her şey en yüksekte bunun nedeni nedir bence aldığım değer çok düşük.
Not: Valorant'ı eski bilgisayarımdan USB'yle atmıştım bunu bir etkisi olabilir mi?

Büyük ihtimalle sisteminizdeki ram miktarı tek kanal 8 GB bu yüzden fps umduğunuzdan düşük. Benzer özelliklere sahip 8GB ram daha alıp sisteme taktığınızda yani ramleri çift kanal haline getirdiğinizde sorununuz çözülecektir.

Büyük ihtimalle sisteminizdeki RAM miktarı tek kanal 8 GB bu yüzden FPS umduğunuzdan düşük. Benzer özelliklere sahip 8 GB RAM daha alıp sisteme taktığınızda yani RAM'leri çift kanal haline getirdiğinizde sorununuz çözülecektir.

Ama sadece çift kanal RAM olmaması bu kadar fazla etki etmez bu sistemin 150FPS'ten aşağı almaması gerekir.

Ama sadece çift kanal RAM olmaması bu kadar fazla etki etmez bu sistemin 150FPS'ten aşağı almaması gerekir.
Eder, ediyor. Elimde RTX2070 mobile işlemci barındıran çift kanal 8x2 GB rame sahip bir laptop var. Arkadaşımda aynı özelliklere sahip laptopun tek kanal 16 GB rame sahip bir laptop var ben Valorant'ta ben 250-300 fps alırken arkadaşım 100-150 fps alabiliyor. Benzer düşüşler Forza Horizon 4'te de mevcut. Ben Forza Horizon 4'te full ayarlarda minimum 120-150 fps alırken o aynı ayarlarda 80-100 alabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan kendiniz FPS'in ne kadar değiştiğini görebilirisiniz.

Neye göre karar verdiniz ? Çift kanal değilse bu değerler normal.
Hocam bana kalırsa normal değil çünkü benim bilgisayarım i5 8300h ve 1050ti var ram tek kanal iken bile 120-130 FPS oynuyordum. Şimdi Çift kanal yaptım ve 200 FPS alıyorum.

Not: Güç planlarında güç modu dengelide iken bu değerler.

Hocam bana kalırsa normal değil çünkü benim bilgisayarım i5 8300h ve 1050ti var ram tek kanal iken bile 120-130 FPS oynuyordum. Şimdi Çift kanal yaptım ve 200 FPS alıyorum.

Not: Güç planlarında güç modu dengelide iken bu değerler.
Hocam ayarlarınız aynı mıydı ? Yani tek kanal kullanan başka benzer özellikte laptop varsa onlarla da karşılaştırsın konu sahibi.

Valorant güncellemeleri çok fark ediyor. Birkaç ay önce ortalama 200 FPS alırken şu anlarda 150-160 civarında performans. Sizin de eskiden böyleyse karşılaştırma yanıltıcı olabilir.

Hocam ayarlarınız aynı mıydı ? Yani tek kanal kullanan başka benzer özellikte laptop varsa onlarla da karşılaştırsın konu sahibi.

Valorant güncellemeleri çok fark ediyor. Birkaç ay önce ortalama 200 FPS alırken şu anlarda 150-160 civarında performans. Sizin de eskiden böyleyse karşılaştırma yanıltıcı olabilir.
Ben ram yükseltmesini haziran ayında yaptım ondan önceki dönem için örnek verdim o FPS değerini.

Geri
Yukarı