GTX 1650 Ti ve i7 10750H düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

Asb

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i7 10750H
Metro Exodus'a yeni başladım ve garip bir sorunla karşılaştım. Mesela oyunda bir alana girdiğimde FPS'e baktığımda 70 80 civarlarında geziyordu. Daha sonra o alandan çıktım ve FPS bir anda düştü ve bir daha düzelmedi. Aynı alana tekrar girip FPS'in kaç olduğuna baktığımda 60 civarlarında geziyordu. Yani yaklaşık 15 20 FPS'lik bir düşüş yaşadım ve geri düzelmedi. İşlemci ve ekran kartının sıcaklık değerlerinin 80'i geçtiğini görmedim. Böyle bir sorunla başka hiçbir oyunda karşılaşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Metro Exodus'a yeni başladım ve garip bir sorunla karşılaştım. Mesela oyunda bir alana girdiğimde FPS'e baktığımda 70 80 civarlarında geziyordu. Daha sonra o alandan çıktım ve FPS bir anda düştü ve bir daha düzelmedi. Aynı alana tekrar girip FPS'in kaç olduğuna baktığımda 60 civarlarında geziyordu. Yani yaklaşık 15 20 FPS'lik bir düşüş yaşadım ve geri düzelmedi. İşlemci ve ekran kartının sıcaklık değerlerinin 80'i geçtiğini görmedim. Böyle bir sorunla başka hiçbir oyunda karşılaşmadım.
Laptop modeli nedir?

Oyun cracklimi.

Oyunu yönetici olarak çalıştırın.
Denedim ama olmadı. Ayrıca oyunun dosyalarını doğrulayıp öyle de denedim yine aynı. Sorun metroda değil bilgisayarımdaymış bf 5 de fps kaç diye baktım ve eskiden 60 altına çok nadiren düşerken şimdi 50 lerde seyrediyor. Metroyu indirdikten sonra böle bir sorunla karşılaştım. Önce virüs taraması yapacağım olmadı metroyu siler yine denerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı