GTX 1650 Ti için monitör önerisi

Bütçe
2400-3500

gamagam

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Samsung CRG5, Samsung Odyssey G3
Merhabalar.

Monster Abra A5 V15.8 model laptop kullanıcısıyım. Ekran kartı NVIDIA GTX1650 Ti 4 GB GDDR6.

Bu laptop için bir monitör alacağım. Bu konuda aşağıda linki bırakacağım monitörlerden hangisini almalıyım, hangisi benim işimi görür noktasında yardıma ihtiyaç duyuyorum. Özetlemek gerekirse:

1. PUBG, CS:GO gibi oyunlar oynamak istiyorum.

2. Aşağıdaki Samsung modelleri AMD ekran kartları ile uyumlu FreeSync'i desteklemekte. G-Sync bu monitörlerde kullanılabilir mi? Emin olmamakla birlikte ekran kartım 120 Hz destekliyor (internette net bilgi bulamadım), bu 144 Hz özelliği bulunan monitörlerden problem yaşamadan 120 Hz alabilir miyim?

3. Anladığım kadarıyla yüksek Hz değerini alabilmek için DisplayPort kullanılması gerekiyor. Laptopımda 2 adet Mini DisplayPort'u 1.2 bulunmakta. Mini DisplayPort - DisplayPort (Normal) dönüştürücüsü ile mi yüksek Hz desteği alabilirim?

4. Kutudan çıkacak HDMI kablo ile kaç Hz değeri alırım oynadığım oyunlarda problem yaşar mıyım?

Monitör Modelleri:

1-) Samsung 24” CRG5 4 ms 144 Hz Full HD HDMI FreeSync Kavisli Gaming Monitör

2-) Samsung Odyssey G3 27” 1 ms 144 Hz Full HD DisplayPort+HDMI FreeSync Premium HAS+Pivot Çerçevesiz Gaming Monitör

3-) LG 24GN600-B IPS 23.8" UltraGear 1920x1080 144Hz 1ms HDR10 F-Sync Premium Oyuncu Monitörü

Şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı