GTX 1650 Ti laptop 120 Hz monitör destekliyor mu?

Ziyad

Centipat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
HP envy laptopum var. Ekrani 60Hz. Buna 144(veya 120) Hz monitor takarsam 144 Hz görüntüyü alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI'dan kaç verir bilmem fakat DP kullanırsanız daha iyi olur destekliyorsa. Çünkü HDMI'ı dahili grafik biriminden veriyor bendeki laptopta DP 1650'den veriyor.

HDMI üstünden de harici grafik kartı ile verir. Zaten dahili grafik kartını devre dışı bırakmak için (MUX Switch olmayan laptoplar için) HDMI ile monitöre bağlanır ve alternatif olarak MUX Switch işlevi görür.

HDMI kablosu ile 165Hz kullanıyorum şu an sorunsuz. @Astiva nın dediği gibi MUX swich görevi görüyor ve görüntü direkt monitore aktarıldığı icin FPS kaybı ortadan kalkıyor.

8C9EE780-79D3-4D4A-B291-0632CDA944C9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI üstünden de harici grafik kartı ile verir. Zaten dahili grafik kartını devre dışı bırakmak için (MUX Switch olmayan laptoplar için) HDMI ile monitöre bağlanır ve alternatif olarak MUX Switch işlevi görür.
Nasıl yani hocam şimdi bende R5 5600H var, Vega 7 ile geliyor ve ben bunu kapatamıyorum. MUX yok yani kısacası. HDMI ile monitöre bağladığım zaman Vega 7 kapanıyor mu tamamen? Bunun için bir ayar falan yapmam gerekiyor mu? Laptop monitörünün kapalı mı olması gerekiyor?

Nasıl yani hocam şimdi bende R5 5600H var, Vega 7 ile geliyor ve ben bunu kapatamıyorum. MUX yok yani kısacası. HDMI ile monitöre bağladığım zaman Vega 7 kapanıyor mu tamamen? Bunun için bir ayar falan yapmam gerekiyor mu? Laptop monitörünün kapalı mı olması gerekiyor?

R7 4800H kullanıyorum bende de Vega ve harici ekran kartı var. MUX olmayan notebooklarda görüntü önce ekran kartında çizilip sonra dahili ekran kartı üzerinden ekrana iletiliyor fakat harici monitör bagladiginizda Vega ortadan kalkıp görüntü direkt harici ekran kartından monitore aktarılıyor. Yukarıda resmini ekledim zaten. 60 FPS aldığım Dying Light 62 FPS'ye çıktı valoranttada +40 FPS alıyorum.

MUX olmayan notebooklar;
Harici GPU > dahili GPU > ekran.

Monitör bağlanan notebooklar;
Harici GPU > ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı