GTX 1650 Ti laptop önerisi

Konu sahibinin paylaştığı Dell laptop benim de dikkatimi çekti. Aynı ürün hepsiburada satılıyor. Ancak hiç inceleme videosu veya detaylı bilgi bulamadım. Arkadaşlar ürün donanım olarak gayet güzel görünüyor ve fiyat olarak da muadillerine göre uygun. Kötüleyen arkadaşlar kullanıp tecrübe sahibi olduktan sonra mı yorumları yaptılar? Bu konuya aşıklık getirmek gerek, ben de aynı laptopu almayı düşünüyorum ancak yeterli bilgi toplayamadım. İyi forumlar
Soğutması falan nasıl insan öğrenmek istiyor yani kötüsünüde aldırmak istemiyoruz. Bu yüzden eleştiren çoktur. HP marka bakınız bence.

Soğutması falan nasıl insan öğrenmek istiyor yani kötüsünüde aldırmak istemiyoruz. Bu yüzden eleştiren çoktur. HP marka bakınız bence.

Ha bu arada 2 tane laptopum var diğeri 1050 Ti kaç sene önce almıştım hala oyunları mediumda oynatıyor GTX 1650 Ti rahat 16 GB RAM'la 5 6 hatta 7 sene götürür ama mediumda şimdiki oyunları Ultra'da açar.

Dell'in en son G5 ve G7 modelleri hariç gaming laptoplarında şu ana kadar iyi panel kullandıklarını görmedim. Hem 60Hz hem de %45 NTSC olan kalitesiz bir IPS panel tipleri kullanıyorlar yıllardır. Eğer G315 alırsanız panel değişikliği olmadan öneremem, onu da kendiniz alacaksanız 500TL'nin üstüne çıkar. Malzeme kalitesi hala yetersiz bence, 2 yıldır kullandığım laptopta klavyedeki tuşlar teker teker çıkıyor. G315'in de klavyesi önceki yıllara göre tamamen aynı değişiklik yok, bunun da eninde sonunda görülmesini beklerim. Soğutma hakkında da yorum yapmayayım bu civardakı çoğu laptop'unki de yetersiz zaten, Dell'in de BIOS güncellemeleriyle de sisteme ne değişiklik yapacağı çok belli olmuyor güvenmem. Ayrıca G315'in menteşesınde bazı sıkıntılar çıktığını gördüm ama ne derece yaygın bilmiyorum malesef.

Test ve spec olarak da tüm veriler burada, inceleyin kendi kanınıza varın.

Ağalar iyi forumlar. Bütçem 7500. Yaklaşık 21 gündür bekliyorum. Aman aman bir indirim olmadı veya ben kaçırdım. Şu linkte gördüğünüz laptopu almaya karar verdim. Nasıldır sizce?
Oyun ve gündelik kullanım için alacağım. 4-5 yıl götürür mü?
MSI GL65 Leopard 10SCXR-032XTR Intel Core i5 10300H 8GB Fiyatı buyrun.

Dell'in en son G5 ve G7 modelleri hariç gaming laptoplarında şu ana kadar iyi panel kullandıklarını görmedim. Hem 60Hz hem de %45 NTSC olan kalitesiz bir IPS panel tipleri kullanıyorlar yıllardır. Eğer G315 alırsanız panel değişikliği olmadan öneremem, onu da kendiniz alacaksanız 500TL'nin üstüne çıkar. Malzeme kalitesi hala yetersiz bence, 2 yıldır kullandığım laptopta klavyedeki tuşlar teker teker çıkıyor. G315'in de klavyesi önceki yıllara göre tamamen aynı değişiklik yok, bunun da eninde sonunda görülmesini beklerim. Soğutma hakkında da yorum yapmayayım bu civardakı çoğu laptop'unki de yetersiz zaten, Dell'in de BIOS güncellemeleriyle de sisteme ne değişiklik yapacağı çok belli olmuyor güvenmem. Ayrıca G315'in menteşesınde bazı sıkıntılar çıktığını gördüm ama ne derece yaygın bilmiyorum malesef.

Test ve spec olarak da tüm veriler burada, inceleyin kendi kanınıza varın.

Hocam güzel yazmışsınız teşekkür ederim, bilgilendirici. Malum cihazlarda sürekli kusur bulunabiliyor, hiç kusuru olmayan dediğimiz cihazlara işe bazılarımızın bütçesi yetmiyor. Bu doğrultuda, bu bütçe aralığında bahsettiğimiz Dell G3 15 yerine tavsiye edeceğiniz başka cihaz var mı? Kendi adıma konuşayım amacım kusursuz bir bilgisayar almak değil, kusurlarıyla kabul edeceğim örneğin soğutması zayıfsa ekstra soğutucu fan kullanmak vs. gibi.

Hocam güzel yazmışsınız teşekkür ederim, bilgilendirici. Malum cihazlarda sürekli kusur bulunabiliyor, hiç kusuru olmayan dediğimiz cihazlara işe bazılarımızın bütçesi yetmiyor. Bu doğrultuda, bu bütçe aralığında bahsettiğimiz Dell G3 15 yerine tavsiye edeceğiniz başka cihaz var mı? Kendi adıma konuşayım amacım kusursuz bir bilgisayar almak değil, kusurlarıyla kabul edeceğim örneğin soğutması zayıfsa ekstra soğutucu fan kullanmak vs. gibi.
Ben zaten sıralıyorum gördüğüm veya görülebilecek sıkıntıları, bunları sıkıntı görmeyen alabilir. Kusurları az Nitro 5 120Hz modelleri var düşük bütçede güzel donanım veriyorlar performansı yeterli olsa da gene çok sınırda kalıyor bu laptop. Beklenebilirse Nitro 5 2020 modeli iyi olacak. Başka Game Garaj Blaster modelleri var yurtdışından gördüğümüz üzere performans olarak çok iyiler ama Türkiye'de bunlar şimdilik soru işareti. Abra A5 de var gene iş gören bir laptop performansı gayet iyi, ama gene biraz ısınıyor ve kasa kalitesi çok iyi değil.

HP Pavilion Gaming, Dell G, Asus TUF/bütçe Strix'ler/X571, L340 Gaming, MSI GF63(Belki GF65 de?) bu laptopların şu anki modellerinde iyi bir laptop olmamalarına neden olan bazı özellikler var uzak durarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı