GTX 1650 Ti' laptop oyunlarda kasmaya başladı

eren koca

Decapat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5 10200H
Arkadaşlar Monster laptopum 2 ay öncesine kadar her şey çok iyiydi. Fakat şu an ise oyunlarda takılmalar mevcut. Nedeni ne olabilir?

Vadesi dolmuş olabilir hocam.

Şuan 4.senesi benim geçen sene birden yavaşlamalar oldu.

Driver,temp,performans ayarları(regedit,güç modu,ekran kartı ayarı) birçok kez sıfırlama ama sonuç değişmedi.

Vadesi dolmuş olabilir hocam.

Şu an 4.senesi benim geçen sene birden yavaşlamalar oldu.

Driver, temp, performans ayarları(Regedit, güç modu, ekran kartı ayarı) birçok kez sıfırlama ama sonuç değişmedi.

Evet donanım eskidi zaten yeni sistem topladım ama bu da kasmasa iyi olurdu.

@Deva Bulmam hocam bilginiz var mı şuan kaspesky ile tarama yapıyorum fakat 40 dk oldu hala %7 de

Son düzenleme:
Evet donanım eskidi zaten yeni sistem topladım ama bu da kasmasa iyi olurdu.

@Deva Bulmam hocam bilginiz var mı şuan kaspesky ile tarama yapıyorum fakat 40 dk oldu hala %7 de
Laptop içi tozlanmış olabilir, ısınma sorunu olabilir, belleklerde bir sorun olabilir, zararlı yazılım sebebiyle olabilir.

O normal biraz uzun sürebilir bir süre sonra hızlı hızlı ilerlemeye başlayacaktır o yüzde, siz bitene kadar bekleyin. Ayrıca sadece Kaspersky ile yetinmeyin, taramanız bittikten sonra şunlar ile de tarama yapın;

Laptop içi tozlanmış olabilir, ısınma sorunu olabilir, belleklerde bir sorun olabilir, zararlı yazılım sebebiyle olabilir.

O normal biraz uzun sürebilir bir süre sonra hızlı hızlı ilerlemeye başlayacaktır o yüzde, siz bitene kadar bekleyin. Ayrıca sadece Kaspersky ile yetinmeyin, taramanız bittikten sonra şunlar ile de tarama yapın;

hocam ağustos ayında servise gönderdim bakımı yapıldı ama 2 aydır hiç kullanmadım

@eren koca, bir mining zararlısı buna sebep olabilir. Dediğim gibi bunun dışında MSI Afterburner ile oyun esnasındaki sıcaklıklara baktınız mı?

Ayrıca hangi oyunlarda böyle oluyor? Belki ekran kartınızın kararlı çalışamadığı ayarlarda oynuyorsunuzdur oyunu, bu sebeple böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı