GTX 1650 Ti laptop sabit 30 FPS

Reechi

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar i5 10300H ve GTX 1650 Ti olan bir laptopum mevcut. Dün Vivaldi'de şarkı dinlerken bir kere LoL'e gireyim dedim oynayamadım. Sabit 30 FPS alıyordum ayarlarımı kontrol Valorant olsun GTA 5 olsun, daha demin NVIDIA denetim masasında ayarları performansa almaya çalıştım ama bu hatayı alıp durdum yardımcı olursanız seviettim FPS limiti yok Vivaldi'yi kapattım bu sefer 100 FPS almaya başladım içinde 1650 olan laptoplar 200 FPS alırken ben neden 100 FPS alıyorum bu çoğu oyunda böylenirim.

1609070319213.png

Şu adımlar işe yarayabilir.
  • NVIDIA denetim masası ayarlarını sıfırlamak. (Bazı sistemlerde NVIDIA denetim masasından yapılan ayarlar yüzünden FPS düşüşü olabiliyor sanırım)
  • Ekran kartı sürücüsü başta olmak üzere tüm sürücüleri güncellemek.
  • Güç seçeneğini yüksek performansa almak ve varsa laptop'un kendi programından oyun moduna almak.

Sorununun çözümü söylüyorum dostum hala çözemedin büyük ihtimalle. Senin sorunun NVIDIA optimus teknolojisinden kaynaklanıyor. Oyunlarda Intel GPU devreye giriyor ve bu da daha düşük FPS almanı sağlıyor. 2 çözümün var. Birisi RAM'ini Dual Channel yapmak. 2. harici bir monitör bağlamak ve onu 1. ekranın olarak seçmek. ( bu sayede o monitörde sadece 1650 Ti çalışacak dolayısıyla sorun çözülecek) 1650 Ti ile 8 GB RAM ikilisinde düşük FPS alan bütün arkadaşlarımızın çözümü budur bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı