GTX 1650 Ti laptopta G-Sync nasıl açılır?

FearOfSouls

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 1650 Ti Mobile ekran kartı ve mini Display Port girişine sahip bir laptop kullanıcısıyım. Monitör almayı düşünüyorum bir süredir, bu nedenle monitör teknolojilerini araştırmaya başladım. Ekran kartım G-Sync destekli bir ekran kartı. G-Sync'in açık olup olmadığını kontrol etmek istedim. NVIDIA kontrol paneline girdiğimde resimde görüldüğü üzere sadece 3D ayarları karşıma çıktı. Ekran ayarlarını göremedim. Bunun sebebi laptop monitörünün NVIDIA ekran kartına değil de Intel'e bağlı olduğu içinmiş.

1618843689843.png

Aynı zamanda G-Sync Pendulum uygulamasında yaptığım testte de G-Sync butonunu işaretleyemiyorum, sadece V-Sync ve no V-Sync işaretlenebiliyor.

1618843854318.png

Sanırım laptopa bağlı olan panel G-Sync desteği fakat G-Sync desteği olan bir monitör alıp mini Display Port'u le bağlarsam G-Sync aktive olur mu, yoksa bu teknolojiden asla faydalanamaz mıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi FreeSync teknolojisine sahip bir monitörde G-Sync açabilir miyim? Bazı kullanıcıların 144 Hz monitörlerde bile 60 Hz üstüne çıkamadıklarını duydum. Bu problemi yaşar mıyım (laptopun paneli 120Hz tazeleme hızına sahip)? Bir monitör aldığımda 60Hz üstüne çıkamayacaksam eğer boş yere para harcamak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Abra A5 V15.7.3 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook bu da sahip olduğum laptop, teknik özellikleri yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıyı yaptığın zaman da yine aynı şekilde eksik panel gelecek karşına. Optimus özellikli dizüstülerde durum bu şekilde. DP üzerinden bağlantı yaptığın takdirde 144 Hz alamama gibi bir sorunun olmaz, hatta o cihazın HDMI çıkışı da 144 Hz veriyordur yüksek ihtimalle.

Bağlantıyı yaptığın zaman da yine aynı şekilde eksik panel gelecek karşına. Optimus özellikli dizüstülerde durum bu şekilde. DP üzerinden bağlantı yaptığın takdirde 144 Hz alamama gibi bir sorunun olmaz, hatta o cihazın HDMI çıkışı da 144 Hz veriyordur yüksek ihtimalle.
Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirme için
anladığım kadarıyla freesync destekli monitörleri g-sync desteği ile kullanamayacağım peki g-sync desteği olan bir monitörde bu desteği alabilir miyim monitör alırken bunu göz önünde bulundurmam lazım mı yoksa asla bu teknolojiden faydalanamaz mıyım ki eğer böyleyse g-sync freesync e takılmadan monitörü seçmem gerekir çünkü g-sync destekli monitör çeşitliliği oldukça az ve fiyatları da yüksek

G-Sync modülü olan monitör de alsan sonuç değişmez. Ona takılma bence. Alacağın monitörde DP girişi olsun ya da monitör HDMI üzerinden 144 Hz desteklesin yeter. GTX 1060'lı dizüstünü, optimus özelliği kapatılabilen bir cihazdı, 144 Hz monitöre bağlayıp kullandım, G-Sync açmaya gerek bile duymadım. Şimdi masaüstü sistem kullanıyorum yine G-Sync aktif etmeye gerek duyacağım bir durum olmuyor. Cihazının performansı, monitörün Hz aralığına uygun olduğu zaman bir sorun olmuyor zaten. 144 Hz monitörde 10 FPS'e düşmüyor 500 FPS'e çıkmıyorsan gözü rahatsız edecek bir sorun da oluşmuyor. En azından ben hiç yaşamadım.

G-Sync modülü olan monitör de alsan sonuç değişmez. Ona takılma bence. Alacağın monitörde DP girişi olsun ya da monitör HDMI üzerinden 144 Hz desteklesin yeter. GTX 1060'lı dizüstünü, optimus özelliği kapatılabilen bir cihazdı, 144 Hz monitöre bağlayıp kullandım, G-Sync açmaya gerek bile duymadım. Şimdi masaüstü sistem kullanıyorum yine G-Sync aktif etmeye gerek duyacağım bir durum olmuyor. Cihazının performansı, monitörün Hz aralığına uygun olduğu zaman bir sorun olmuyor zaten. 144 Hz monitörde 10 FPS'e düşmüyor 500 FPS'e çıkmıyorsan gözü rahatsız edecek bir sorun da oluşmuyor. En azından ben hiç yaşamadım.
Teşekkür ederim

Merhabalar. Bende de aynı ekran kartına sahip Monster Laptop var. Samsung CRG5 monitör siparişi verdim, geldi, henüz kurmadım ve monitörde display port girişi bulunmakta. Laptopımda ise mini DP girişi var. Bunun için Mini DP to DP kablo aldım. Ben de araştırma yaptım ve bu yöntemle 144 Hz değerini ve G-SYNC'i kullanabilirim diye kanıya vardım. Bu başlığı ve mesajları görünce içime kurt düştü :D Sizdeki son durum nedir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı