GTX 1650 Ti laptopta GPU kullanımı %100 oluyor

Syropiel

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartımı biraz bile zorlayacak bir oyun oynasam ekran kartıma bir şeyler oluyor. Mesela normal kastırmayacak oyunlar oynarken sorun yok ama çıtayı çok az yükselttiğimde bile biraz oynadıktan sonra oyun, Slow-Motion oluyor ve 10 FPS'e falan geçiyor. Ve bundan sonra girdiğim tüm uygulamalar Discord, Chrome diğer bilgisayarı kastırmayacak olan uygulamalar bile Slow-Motion oluyor Görev Yöneticisi zaten zar zor açılıyor ama baktığımda GPU kullanımı hiçbir şey yapmasam bile 100'lere kadar çıkıyor ne yapmalıyım?
NVIDIA GTX 1650 Ti, Ryzen 7 4800H, 16 GB RAM, Windows 10, 512 GB M.2 SSD, 120Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam %100 ekran kartı kullanımı aslında verimli çalıştığı anlamına gelir ama bu olay programların işlevinde hata olduğunu gösteriyor gibi. Format atıp sistem dosyalarını yenilemenizi öneririm belki System aksanında eksik veya problemler olabilir.

DDU ile güvenli mod da ekran kartı driverlarını silip tekrar en güncel sürümü kur ve ardında virüs taraması yap.
Önceden de benzer bir olay için konu açmıştım. Yapmıştım ama işe yaramamıştı.
Hocam %100 ekran kartı kullanımı aslında verimli çalıştığı anlamına gelir ama bu olay programların işlevinde hata olduğunu gösteriyor gibi. Format atıp sistem dosyalarını yenilemenizi öneririm belki System aksanında eksik veya problemler olabilir.
Format düzenli olarak atıyorum her seferinde aynı şey yaşanıyor.

Geri
Yukarı