GTX 1650 Ti laptopta mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Tuna Kaya

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1650ti
İşlemci
İntel i5 10300H
Bayağı bir süredir mavi ekran hatası alıyorum. Ekran kartı modelim GTX 1650 Ti ve laptop. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünsem de bilen birilerinin yorum yapmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Oyunlarda donma oluyor ve mavi ekran hatası veriyor. Valorant gibi oyunlarda ise ekran kartı sürücüsü çöktü gibi bir hata alıyorum. DDU ile harici ekran kartımın driverlarını sildim ve en güncelini kurdum ama yine de bir şey değişmedi şu an bilgisayarı dahili ekran kartında kullanıyorum. Sizce donanımsal mı yazılımsal mı? Ona göre garantiye göndereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
dxgmms2.sys, nvlddmkm.sys driverlarından almışsınız.

Sorun driver kaynaklı gibi görünüyor ama DDU ile safe modda silip günceli kurdum demişsiniz.
Nvidia güncel driverınızı
En Yeni Resmi GeForce Sürücülerini İndirin
buradan indirdiyseniz sorun yok.
buradan indirdiyseniz eski driver indirmişsiniz.

Güncel driver bu :
GeForce Game Ready Driver - WHQL
Sürücü Sürümü: 528.02 - Çıkış Tarihi: 2023 Ocak 5

Doğru şekilde yaptım diyorsanız imkanınız varsa cihazınıza format atıp driver kurmadan windows güncellemelerinin hepsini yapıp o şekilde deneyin. Ekstra kurulum yapmayın.(Kendiniz driver kurmayın. Kuracaksanız da maks internet driverınızı kurun.) Oyunu indirip kurup oynamayı deneyin. Buna rağmen sorun hala varsa garantiye gönderin.
Ek olarak : Dahili ekran kartıyla oynarken sorun yoksa DDU ile dediğim şekilde de safe modda yüklemenize rağmen sorun devam ediyorsa harici kartınızda. Laptop sitenize girin. Ürününüzü bulun destek kısmından üreticinin önerdiği NVidia driverınızı DDU ile tekrar kurup deneyin. Hala devam ediyorsa. Garanti şart.

Geri
Yukarı