GTX 1650 Ti laptopta Radeon Software GPU sürücüsü ile uyumlu değil hatası

FoxinTheBox

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Lenovo Ideapad Gaming 3 R5 4600H işlemci, GTX 1650 Ti, 2x8 RAM ve 512 GB SSD var. Buna uygun AMD masaüstü grafiğini kuruyorum ama bir süre sonra açınca resimdeki hatayı veriyor. İlk 3 5 gün sorun yok sonra masaüstü sağ tık AMD Radeon Software'e tıklayınca bu hatayı alıyorum. Birkaç kere AMD kaldırma uygulaması ve DDU ile tam temizleyip uygun driverı indirdim ama yine aynı şey oluyor. Sebebi nedir?

IMG_20211121_162620.jpg

Hocam konudaki çözümü uygularsanız düzelir. Bende de aynı sorun vardı, düzeldi.
Eğer sorununuz çözülürse mesajımı çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
@FoxinTheBox

Son düzenleme:

Hocam konudaki çözümü uygularsanız düzelir. Bende de aynı sorun vardı, düzeldi.
Eğer sorununuz çözülürse mesajımı çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
@FoxinTheBox
kanka ben yine ddu ile kaldırıp düzeltmiştim her zaman ki gibi. bakalım bir kaç güne yine aynı şey olacak mı. videoda ki yöntemi Bozulunca denerim ki kayıt defteri ve aygıt yöneticisi sürümü aynı şuan bende, bir şeyi değiştirmedim. teşekkürler yardımın için, sen yazmadan önce yapmıştım bunları mesajı görünce beğendim ama çözüm değildi benim için. iyi akşamlar.

Sıkıntı büyük ihtimalle Windows Update'den kaynaklanıyor. Bende de Ryzen 7 4800H var son çıkan sürücüyü DDU ile kuruyorum daha sonra Update bana çok eski bir sürücüyü yüklüyor, her seferinde inatla yüklemeye devam ediyor. Bu sefer Update yüzünden eski sürücü kurulunca da bu hatayı alıyorum. Update kurulumu yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde Radeon Graphics'e gelip eski sürücüye dön deyince benim kurmuş olduğum sürücüye dönüp uygulama çalışmaya başlıyor. Dediğim şeyi dener misin? DDU'yu falan işe hiç karıştırma şu anda yani.
1637530618967.png

Geri
Yukarı