GTX 1650 Ti oyunda 87 derece oluyor

Etoprak1921

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5 10200
Öncelikle merhaba. Sisteme sahibim. Ekran kartım 86 ve 87 derecelere geliyor tüm oyunlarda, ne aşağısı ve ne yukarı çıkıyor. Sanırım 86 ve 87 dereceye geldiğinde güç düşürüyor ve bu da drop yememe sebep oluyor. CPU sıcaklığım ile ilgili bir sorun söz konusu değil. Darboğaz da yapmıyor.

Bu ekran resmi Full ayarlarda aldığım bir resimdir. Sıcaklık yine yüksek. Eskiden bu sorunum yoktu. Umarım bilgi sahibi kişiler yardımcı olabilir. Sadece GTA 5 değil Valorant'ta da aynı sorunu yaşıyorum ve ekran kartım stabil 86 87 derece oluyor, drop yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır 1 aydır aynı sorunu yaşıyorum ve odada klima çalışıyor. İşlemci Max %60 sorun işlemcide değil ekran kartımda.

Oyunlar HDD'ye mi yüklü yoksa SSD'ye mi? HDD ise droplar normaldir. SSD ise oyundan kaynaklı da olabilir diskten kaynaklı da. Şahsen kartın %100 kullanım ve 87 derece olmasından dolayı drop yiyeceğini sanmıyorum. İşlemci olsa neyse de ekran kartları böyle çalışmak için tasarlanmış.

Oyunlar HDD'ye mi yüklü yoksa SSD'ye mi? HDD ise droplar normaldir. SSD ise oyundan kaynaklı da olabilir diskten kaynaklı da. Şahsen kartın %100 kullanım ve 87 derece olmasından dolayı drop yiyeceğini sanmıyorum. İşlemci olsa neyse de ekran kartları böyle çalışmak için tasarlanmış.

SSD. Sorun ekran kartı çünkü işlemci ısınmıyor ve darboğaz söz konusu değil.

Ekran kartını kullanan uygulamalar bunlar. Burada bir sorun olabilir mi?
Dostum MSI Afterburner indirip ekran kartının fan hızını yükseltmeyi dene.

Monster kullandığım için oradan ayar yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı