GTX 1650 Ti oyunlarda düşük performans veriyor

kaan4447

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, ben Excalibur oyuncu laptopu kullanıyorum sistem özelliklerimi aşağıda belirttim. Bu sistem ile almam gerek FPS değerlerini alamadığımı düşünüyorum. Sıcaklık değerlerim oyun esnasında işlemci ve ekran kartı olarak ortalama 60 70 derece civarında geziyor fazla yükselmiyor. Valorant oynarken 100 170 FPS arası, Fortnite performans modunda 50-120 FPS arası alıyorum ve Fortnite oynarken genel olarak arada drop yiyorum. Bunu nasıl çözebilirim, internette test videoları izliyorum aynı sistem ile daha yüksek FPS değerleri alanlar var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistem Özelliklerim
İşlemci: i7 10750H
Ekran Kartı: GTX 1650 Ti
RAM: 1x16 DDR4 2933MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, ben Excalibur oyuncu laptopu kullanıyorum sistem özelliklerimi aşağıda belirttim. Bu sistem ile almam gerek FPS değerlerini alamadığımı düşünüyorum. Sıcaklık değerlerim oyun esnasında işlemci ve ekran kartı olarak ortalama 60 70 derece civarında geziyor fazla yükselmiyor. Valorant oynarken 100 170 FPS arası, Fortnite performans modunda 50-120 FPS arası alıyorum ve Fortnite oynarken genel olarak arada drop yiyorum. Bunu nasıl çözebilirim, internette test videoları izliyorum aynı sistem ile daha yüksek FPS değerleri alanlar var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistem Özelliklerim

1x16 yerine 2x8 RAM kullanın. Çift kanal performansı laptoplar için çok büyük önem arz etmekte.

Sistem Özelliklerim

NVIDIA Denetim Masası üzerinden oyunları bulup atadığınız GPU'yu yüksek performanslı NVIDIA GPU'su olarak değiştirmeyi deneyin.

Eğer şarjda oynamıyorsanız şarja takıp oynayın.

Windows güç ayarlarından seçili değilse nihai performansı seçin.

NVIDIA Denetim Masası üzerinden oyunları bulup atadığınız GPU'yu yüksek performanslı NVIDIA GPU'su olarak değiştirmeyi deneyin.

Eğer şarjda oynamıyorsanız şarja takıp oynayın.

Windows güç ayarlarından seçili değilse nihai performansı seçin.

Hepsini denedim, sonuç yine aynı.

%20'ye varan FPS artışı yakalarsınız hocam çift kanalda. Siz hesap edin.

16 GB RAM eklersem sorun çözülecek mi yani?

Geri
Yukarı