GTX 1650 Ti sistemi güç yönetim modundan yüksek performansa çekmek

• Konuyu başlatan cvzR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 281

cvzR

Femtopat
Daha fazla  
3-4 ay önce yeni laptop aldım. Grafik tasarım ile ilgilendiğim için masaüstü almadım. Oyunlarda aldığım FPS'i daha da arttırmak için NVIDIA ayarlarından güç yönetimi modunu yüksek performansa almak istiyorum. Ama bataryama bir şey olmasından korkuyorum. Bu konuda bilgisi olanlar yanıt verebilir mi?

Laptop özellikleri;
Marka: ASUS ROG STRIX G15
Ekran kartı: GTX 1650 Tİ
İşlemci: Intel i7 10750H
RAM: 8 GB

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-05_224017.png
    resim_2021-03-05_224017.png
    142,2 KB · Görüntüleme: 27
Bataryanıza bir şey olmaz ancak bu işleri Armoury Crate'e bırakın. O yönetsin cihazı, siz sadece mod ayarlayın ve keyfinize bakın.

Ben masaüstü pc kullandığım halde o ayara almıyorum. optimum güç olarak duruyor bende. yüksek performans'a alırsam masaüstündeyken bile ekran kartım gereksiz ısınıyor.

3-4 ay önce yeni laptop aldım. Grafik tasarım ile ilgilendiğim için masaüstü almadım. Oyunlarda aldığım FPS'i daha da arttırmak için NVIDIA ayarlarından güç yönetimi modunu yüksek performansa almak istiyorum. Ama bataryama bir şey olmasından korkuyorum. Bu konuda bilgisi olanlar yanıt verebilir mi?

Laptop özellikleri;
Marka: ASUS ROG STRIX G15
Ekran kartı: GTX 1650 Ti
İşlemci: Intel i7 10750H
RAM: 8 GB

Görüntü ayarlarını ön ayar ile yap kısmında 3D uygulamanın kararına bırakın seçeneğini kullanmanı öneririm. Yüksek performansa zorlamaya gerek yok.

Bataryaya bişey olmaz diyedüşünüyorum birşey olursada garantiye yollarsınız oraya yüksek performansı koyuyosalar ona göre dayanıklı yapsınlar ama bence yüksek performansa çekmenize gerek yok pc yeni zaten oyunların orta yüksek ayarlarda 60 fps oynatır bence

Peki sadece oyun oynarken açsam bir sorun olur mu zaten prizde takılı olacak.
Açabilirsiniz ama önermem optimal ayarlar Armoury Crate'de mevcut. Armoury Crate'den "Turbo"ya alıp oynayın. ASUS GPU Tweak falan kullanmayı denemeyin performans arttırma vs. için.

Geri
Yukarı