GTX 1650 Valorant'ta bir anda FPS düştü

Hocam MSI Afterburner kurarak oyun içi ekran kartı, işlemci; sıcaklık değerleri, kullanım oranlarını paylaşır mısınız?

Değerler böyle.

1620173644901.png

Bir de bu kadar az GHz biraz fazla mı az.
Screenshot_3.png

hiçbir oyunu V-Sync açık oynamıyorum zaten hocam. Dediğim gibi bir anda 90 80'e düştü dedim. Bu demektir ki normalde daha fazla FPS ile oynuyorum :)

Hocam ben GTX 1650, 3000 MHz 8x2 16 GB RAM, Ryzen 3 3100, B450M S2H ile (işlemci 3.9 GHz sabit) bu ayarlar ile savaş esnasında 120'yi görüyorum. Ortalama olarak 140-150-160-170 FPS oynuyorum. Normal mi sizce? Ve siz ortalama savaş esnasında kaç FPS alıyorsunuz?
Ben kendi sistemimle sizinkinden biraz daha fazla aliyorum anlamadim.

Verdiğim çözümlerle umarım sizde bu sorun kalkar:

1.yöntem kasayı aç ve temizle YouTube'da detaylı bir şekilde kasa temizliği yapabilirsin.
2.yöntem arama kısmına aygıt yöneticisi yazıp girin ve monitörlerden ekran kartınızın özelliklerine gelin bu aygıt düzgün çalışıyor derse sıkıntı yok demektir.
3.yöntem eğer oyun grafikleri en düşükteyse şunu bilki ekran kartına veya işlemciye öncelik vermiyorsun bu yüzden grafikleri orta veya yükseğe al.
4.yöntem Afterburner adlı program ile bilgisayarınız kaç derece kontrol edin sıcaklıktan dolayı FPS düşüşü yaşayabilirsiniz.
5.yöntem görev yöneticisinden arkada çalışan programlara bakın.
6.yöntem:
Ekran kartını kaldırıp yeniden yükleyin.

Şunu da söylemeyi unutmayayım 83derece çok fazla bilgisayarınız yük altındamı?

hiçbir oyunu V-Sync açık oynamıyorum zaten hocam. Dediğim gibi bir anda 90 80'e düştü dedim. Bu demektir ki normalde daha fazla FPS ile oynuyorum :)

Hocam ben GTX 1650, 3000 MHz 8x2 16 GB RAM, Ryzen 3 3100, B450M S2H ile (işlemci 3.9 GHz sabit) bu ayarlar ile savaş esnasında 120'yi görüyorum. Ortalama olarak 140-150-160-170 FPS oynuyorum. Normal mi sizce? Ve siz ortalama savaş esnasında kaç FPS alıyorsunuz?
Valorantta ne kadar iyi bir ekran kartın olursa olsun işlemcin kötüyse düşük fps alırsın çünkü oyun işlemci üzerine kurulu. Birde GTX 1650 için R3 3100 düşük bir işlemci dar boğaz yapıyo olabilir bu da fps düşüşüne sebep olur. Bir an önce daha iyi bir işlemciye geçmeni tavsiye ederim

Verdiğim çözümlerle umarım sizde bu sorun kalkar:

1.yöntem kasayı aç ve temizle YouTube'da detaylı bir şekilde kasa temizliği yapabilirsin.
2.yöntem arama kısmına aygıt yöneticisi yazıp girin ve monitörlerden ekran kartınızın özelliklerine gelin bu aygıt düzgün çalışıyor derse sıkıntı yok demektir.
3.yöntem eğer oyun grafikleri en düşükteyse şunu bilki ekran kartına veya işlemciye öncelik vermiyorsun bu yüzden grafikleri orta veya yükseğe al.
4.yöntem Afterburner adlı program ile bilgisayarınız kaç derece kontrol edin sıcaklıktan dolayı FPS düşüşü yaşayabilirsiniz.
5.yöntem görev yöneticisinden arkada çalışan programlara bakın.
6.yöntem:
Ekran kartını kaldırıp yeniden yükleyin.

Şunu da söylemeyi unutmayayım 83derece çok fazla bilgisayarınız yük altında mı?

Yöntemleri deneyeceğim ayrıca kasa değil laptop o yüzden biraz fazla ısınıyor.

Ben 1 ay önce silmiştim o zamana kadar orta ayarlarda oynamama rağmen hiç kasma olmuyordu. 4 gün önce tekrar yükledim fakat düşük ayarlarda bile kasıyor. Ya oyundan kaynaklı, ya da NVIDIA güncellemelerinden kaynaklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı