GTX 1650 Valorant'ta bir anda FPS düştü

Ben kendi sistemimle sizinkinden biraz daha fazla aliyorum anlamadim.

Verdiğim çözümlerle umarım sizde bu sorun kalkar:

1.yöntem kasayı aç ve temizle YouTube'da detaylı bir şekilde kasa temizliği yapabilirsin.
2.yöntem arama kısmına aygıt yöneticisi yazıp girin ve monitörlerden ekran kartınızın özelliklerine gelin bu aygıt düzgün çalışıyor derse sıkıntı yok demektir.
3.yöntem eğer oyun grafikleri en düşükteyse şunu bilki ekran kartına veya işlemciye öncelik vermiyorsun bu yüzden grafikleri orta veya yükseğe al.
4.yöntem Afterburner adlı program ile bilgisayarınız kaç derece kontrol edin sıcaklıktan dolayı FPS düşüşü yaşayabilirsiniz.
5.yöntem görev yöneticisinden arkada çalışan programlara bakın.
6.yöntem:
Ekran kartını kaldırıp yeniden yükleyin.

Şunu da söylemeyi unutmayayım 83derece çok fazla bilgisayarınız yük altındamı?

Valorantta ne kadar iyi bir ekran kartın olursa olsun işlemcin kötüyse düşük fps alırsın çünkü oyun işlemci üzerine kurulu. Birde GTX 1650 için R3 3100 düşük bir işlemci dar boğaz yapıyo olabilir bu da fps düşüşüne sebep olur. Bir an önce daha iyi bir işlemciye geçmeni tavsiye ederim

Onu demedi, oyun içi kullanimi sordu. Yuksek performans modu seçili mi?

Yüksek performans seçeneği çok kötü bir durum (kötü ekran kartları dahil) ekran kartına öncelik vermez.

Yöntemleri deneyeceğim ayrıca kasa değil laptop o yüzden biraz fazla ısınıyor.

Yüksek performans seçeneği çok kötü bir durum (kötü ekran kartları dahil) ekran kartına öncelik vermez.
Ne alaka anlayamadım? Ayni seyi dusundugumuzu zannetmiyorum, zira saçma sapan bir iddiadan ibaret dediginiz sey.

CPU frekansı yerlerde sürünüyor. PC yüksek performansa ayarlı mı?

Ben 1 ay önce silmiştim o zamana kadar orta ayarlarda oynamama rağmen hiç kasma olmuyordu. 4 gün önce tekrar yükledim fakat düşük ayarlarda bile kasıyor. Ya oyundan kaynaklı, ya da NVIDIA güncellemelerinden kaynaklı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…