GTX 1650 ve i5 9300H sistemde Call of Duty Warzone %60 GPU kullanımı az mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Mmert0

Centipat
Daha fazla  
Call of Duty  Modern Warfare 2019 Screenshot 2021.10.22 - 18.39.18.42.png

Değerler resimdeki gibi. GPU kullanım değerleri 50-70 arası gidip geliyor. Genelde 57 falan. Bana değerler biraz düşük gibi geldi. Acaba değerlerde bir sorun var mı?
Sistemim:
GTX 1650 4 GB.
i5 9300H.
8 GB RAM

FPS de 30-40 arası, normal mi bu değerler? Low ayarlarda oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sisteme sahibim, (GTX 1650, i59300h, 16gb RAM) O oyunda ne yaptıysam yapayım mutlak performans alamadım. Grafikleri en yüksek ya da en düşük farketmeksizin her zaman sabit 40-ila 50 FPS arası aldım. İlk çıktığı zamanlar gayet akıcı oynayabiliiyordum, lakin sonralardan hiç oynayamaz hale geldi.

Low ayarlarda oynuyorum hocam.
Oyunlarda low ayarlarda ekran kartı kullanımı düşer yük işlemciye binmeye başlar.
Hocam aynı sisteme sahibim, (GTX 1650, i59300h, 16gb RAM) O oyunda ne yaptıysam yapayım mutlak performans alamadım. Grafikleri en yüksek ya da en düşük farketmeksizin her zaman sabit 40-ila 50 FPS arası aldım. İlk çıktığı zamanlar gayet akıcı oynayabiliiyordum, lakin sonralardan hiç oynayamaz hale geldi.
Fakat ayarları yükseltince bu hocamın dediği gibi sorun devam ediyorsa problem oyundan kaynaklıdır.

RAM dual mi?

Oyunlarda low ayarlarda ekran kartı kullanımı düşer yük işlemciye binmeye başlar.

Fakat ayarları yükseltince bu hocamın dediği gibi sorun devam ediyorsa problem oyundan kaynaklıdır.
Bu şekilde örnek verebilirim;

Low ayarlar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Medium ayarlar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: Videolarımda kasmıyor gibi gözüküyor ama ciddi anlamda kasıyor idi. Aimimden de anlayabilirsiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı