GTX 1650 ve i5 9400F sistemde Fortnite geç yükleniyor

Eneskchmt

Decapat
Daha fazla  
Fortnite'ta uzun zamandır render sorunu yaşıyorum. Ağaçlar vs. yanına yaklaşmadığım sürece renderlanmıyor ve kötü görünüyor. Bazen FPS düşmesi da yiyorum ama sistemim oyunu rahatlıkla açabilecek kapasitede. Zaten bu sorun, son 2-3 ay içerisinde oldu. Daha önce gayet iyi bir şekilde oynuyordum. Oyunu performans alfa moduna getirip oynamayı denedim ama sonuç bu fotoğraftaki gibi normal halinden daha beter oldu. Sistem: GeForce GTX 1650, i5 9400F, 8 GB RAM, Samsung 870 EVO 500 GB SSD.

image0.jpg

Daha önce Adata bir SSD kullanıyordum ve sorunun SSD'de olduğunu söylediler. Samsung SSD'ye geçtim ama sorun hâlâ düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fortnite'ta uzun zamandır render sorunu yaşıyorum. Ağaçlar vs. yanına yaklaşmadığım sürece renderlanmıyor ve kötü görünüyor. Bazen FPS düşmesi da yiyorum ama sistemim oyunu rahatlıkla açabilecek kapasitede. Zaten bu sorun, son 2-3 ay içerisinde oldu. Daha önce gayet iyi bir şekilde oynuyordum. Oyunu performans alfa moduna getirip oynamayı denedim ama sonuç bu fotoğraftaki gibi normal halinden daha beter oldu. Sistem: GeForce GTX 1650, i5 9400F, 8 GB RAM, Samsung 870 EVO 500 GB SSD.

image0.jpg

Daha önce Adata bir SSD kullanıyordum ve sorunun SSD'de olduğunu söylediler. Samsung SSD'ye geçtim ama sorun hâlâ düzelmedi.
Öncelikle ram düşük. Ayrıca oyunda optimizasyon sorunları mevcut. Yeni güncellemeler ile git gide ağırlaşıyor. Sorunu her zaman bileşenlerinde arama.

Artı -2 Eksi
Öncelikle ram düşük. Ayrıca oyunda optimizasyon sorunları mevcut. Yeni güncellemeler ile git gide ağırlaşıyor. Sorunu her zaman bileşenlerinde arama.
Aynen o donanımlarla böyle bir sorunun yaşanması mümkün değil sanırım arkadaş bilgisayarını aşırı yıpratmış olmalı.

image0.jpg

MSI Afterburner kurup oyun içi değerleri paylaşır mısınız?
Sıcaklık ve kullanım oranları lazım.

Aynen o donanımlarla böyle bir sorunun yaşanması mümkün değil sanırım arkadaş bilgisayarını aşırı yıpratmış olmalı.

Bilgisayarı mediamart a götürdüm ve oradada sistemde bir sorun olmadığını söylediler.
MSI Afterburner kurup oyun içi değerleri paylaşır mısınız?
Sıcaklık ve kullanım oranları lazım.
RAM gayet yeterli. Sizinle alakalı bir sorun değil oyunla alakalı bir sorun var.

Zaten bilgisayarı mediamakt a götürmüştüm oradada sistemde bir sorun olmadığını söylediler peki sorun oyundaysa da nasıl düzelteceğim?
FPS genel olarak hiç burada gözüktüğü kadar yüksek olmuyor bir de.

Dosya Ekleri

• CEA8E75F-E366-4E4E-AE01-5AB1B52A3FF1.jpeg
    CEA8E75F-E366-4E4E-AE01-5AB1B52A3FF1.jpeg
    262,6 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı