GTX 1650 yerine UHD 630 kullanılıyor

emrebaspinar06

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 1650 ekran kartı var fakat dahili ekran kartı UHD 630'u kullanıyor. Oyunlarda çok fazla FPS drop yiyorum ve düşük FPS alıyorum. DxDiag'dan baktım 1650 ekran kartına monitör yok yazıyor. Bilgisayarımın modeli Acer AN515-54 i5 9300H, yardımcı olursanız sevinirim.

1650.png

görev yöneticis.png

uhd.png

NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunlari atayacaksin yuksek performans olarak oyun 1650 de calisacak Technopat'in YouTube kanalinda cok guzel anlatim var. Oyunlar NVIDIA ekran kartina atama yaz cikar.

Bilgisayarımda 1650 ekran kartı var fakat dahili ekran kartı UHD 630'u kullanıyor. Oyunlarda çok fazla FPS düşmesi yiyorum ve düşük FPS alıyorum. DxDiag'dan baktım 1650 ekran kartına monitör yok yazıyor. Bilgisayarımın modeli Acer AN515-54 i5 9300H, yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1001157

Eki Görüntüle 1001159

Eki Görüntüle 1001160

Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak dikkatimi çeken şey ekran kartı %8 de niye 90 derece?

Bilgisayarımda 1650 ekran kartı var fakat dahili ekran kartı UHD 630'u kullanıyor. Oyunlarda çok fazla FPS düşmesi yiyorum ve düşük FPS alıyorum. DxDiag'dan baktım 1650 ekran kartına monitör yok yazıyor. Bilgisayarımın modeli Acer AN515-54 i5 9300H, yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1001157

Eki Görüntüle 1001159

Eki Görüntüle 1001160

%6 kullanımda 88 derece çok fazla, NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlayabilirsiniz hangi GPU'yu kullanacağınızı.

%6 kullanımda 88 derece çok fazla, NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlayabilirsiniz hangi GPU'yu kullanacağınızı.
sebebini bilmiyorum kullanmamasına rağmen çok sıcak
sebebini bilmiyorum kullanmamasına rağmen çok sıcak
Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak dikkatimi çeken şey ekran kartı %8 de niye 90 derece?
devre dışı bıraktığım zaman bilgisayarın çözünürlüğü değişiyor ve oyun açılmıyor.(uhdyi)

Dosya Ekleri

• valorant.png
    valorant.png
    13 KB · Görüntüleme: 40
Bilgisayarınızda bir sorun olabilir, kullanılmadığı halde sıcaklığı çok yüksek benim için korkutucu bir derece. Oynadığınız oyunlar güncel oyunlarsa otomatik olarak NVIDIA ile açılıyor fakat gerçekten eski oyunlarsa entegre ile çalışır. Windows'un arama bölümüne grafik yazarsan oradan desteği olan oyunlarda elinle değiştirebiliyorsun ama ben gerçekten ekran kartı sıcaklığını hiç anlayamadım korkutucu bir derece mining virüsü olabilir mi acaba?

Geri
Yukarı