GTX 1650'li sistem kaç yıl götürür?

Böyle karşılaştırmaları eski nesil aynı orta haneye sahip kartlarla (750 kaç sene götürdü tarzı) ya da benzer güçteki konsola göre yapmak daha mantıklı oluyor genel olarak ki GPU kanadında PS4'ün biraz üstünde performans veriyor yanlışım yoksa. Yani, Şu an oynadığın oyunları, şu an oynadığın şekilde çok ufak performans kayıplarıyla sistem bozulana kadar oynayabilirsin. Gelecek oyunlarda da VRAM limitine kadar yolun var, 1080p için çok az kaldı gibi, düşük çözünürlük ve sabit 60 takıntım yok dersen 5 seneyi geçebilir.

Bazı istisnalar hariç güncel 3A oyunları şu an bile en yüksekte 60 FPS oynatamıyor. Medium'da oynatabiliyor anca. 1-2 sene daha Medium'da 60 FPS oynatır daha sonra low'a çekmek zorunda kalınır. FSR gelişirse bu kartların ömrü uzayabilir ama şu an çoğu oyunda FSR görüntüyü çamur gibi yapıyor.

Son düzenleme:
Böyle karşılaştırmaları eski nesil aynı orta haneye sahip kartlarla (750 kaç sene götürdü tarzı) ya da benzer güçteki konsola göre yapmak daha mantıklı oluyor genel olarak ki GPU kanadında PS4'ün biraz üstünde performans veriyor yanlışım yoksa. Yani, şu an oynadığın oyunları, şu an oynadığın şekilde çok ufak performans kayıplarıyla sistem bozulana kadar oynayabilirsin. Gelecek oyunlarda da VRAM limitine kadar yolun var, 1080p için çok az kaldı gibi, düşük çözünürlük ve sabit 60 takıntım yok dersen 5 seneyi geçebilir.

Hocam 1.5 yıla kadar belki de daha az RTX 3060'lı sisteme geçeceğim, şu an mesela God of War, AC Odyssey, Dying Light 2 vb oyunları 1.5 yıl oynatır mı sizce.

Hocam 1.5 yıla kadar belki de daha az RTX 3060'lı sisteme geçeceğim, şu an mesela God of War, AC Odyssey, Dying Light 2 vb oyunları 1.5 yıl oynatır mı sizce.
Şu an oynattığı kadar oynatır, termal bakımları yaptığın ve doğru sürücüyü kullandığın sürece çok ufak performans kayıpların olur, maksimum %5 falan de.

Kullanım şekline bağlı her oyunu Ultra'da oynamak istiyorum dersen çok sürmez ama genelde uzun kullanımları var. Arkadaşım 970 kullanıyor 10 küsur senelik kart, hala taş gibi hala istediği oyunu düşük'de veya orta grafikte hatta yer yer yüksek ayarda oynayabiliyor.

Geri
Yukarı