GTX 1650'li sistemde SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

teomanata74

Centipat
Daha fazla  
Son 1.5 yıldır durduk yere mavi ekran yiyorum. Ne yaptıysam çözemedim. System service extepsionlar not handlellar nedenini asla bulamadım.

Ürünümün özellikleri.
İşlemci:AMD Ryzen™ 7 4800H Processor 2.9 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz)
Grafik:NVIDIA® GeForce GTX™ 1650 4GB
Depolama:512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD.

Bellek:8GB DDR4-3200 SO-DIMM (+8 ben ekledim kingston cl değerleri aynı dual channel)

Windows 10 (orijinal)

League of Legends oynarken PC çöküyor, Chrome'da gezerken 10 dk sonra da çökebiliyor 1.30 saat sonra da. Memtest testlerini yaptım problem çıkmadı. Driverlar güncel. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. BIOS'la mı alakalı RAM ile mi driver mi donanımsal mı? Format atmalı mıyım? Ve genellikle şarjdayken çöküyor izlenimime göre.

Minidump dosyası: Google Drive: Sign-in

PC bazen mavi ekran veriyor. Bazen siyah ekrana düşüyor. Bazen de kilitleniyor her şey mouse hareket falan etmiyor.

İsterseniz diğer yığınla minidumpları da atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok karışmış sistem.-

Kaspersky'ı kaldır. Direkt olarak sil.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: klif

IMAGE_NAME: klif.sys

Logitech'e ait bir yazılım varsa kaldır.

Şu iki dosya burada varsa muhtemelen telefonu ya da bir cihazını USB ile Tethering şekliye laptopa bağlıyorsun. O şekilde kullanma bir süre.
Rich (BB code):
fffff805`d01c0000 fffff805`d01ce000 usb80236.sys
fffff805`d01d0000 fffff805`d01e2000 RNDISMP6.SYS

Ekran kartı sürücünü kaldırıp linkteki sürücüyü kur. Aynısını işlemcinin dahili kartı için de yap.

Bluetooth ve Wi-Fi sürücülerini güncelle. Windows Update'lerini kontrol et ve yap.

Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak şu rehberi de uygula.

Hepsini yaptıktan sonra sistemdeki mavi ekranları kontrol et.

Çok karışmış sistem.-

Kaspersky'ı kaldır. Direkt olarak sil.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: klif

IMAGE_NAME: klif.sys

Logitech'e ait bir yazılım varsa kaldır.

Şu iki dosya burada varsa muhtemelen telefonu ya da bir cihazını USB ile Tethering şekliye laptopa bağlıyorsun. O şekilde kullanma bir süre.
Rich (BB code):
fffff805`d01c0000 fffff805`d01ce000 usb80236.sys
fffff805`d01d0000 fffff805`d01e2000 RNDISMP6.SYS

Ekran kartı sürücünü kaldırıp linkteki sürücüyü kur. Aynısını işlemcinin dahili kartı için de yap.

Bluetooth ve Wi-Fi sürücülerini güncelle. Windows Update'lerini kontrol et ve yap.

Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak şu rehberi de uygula.

Hepsini yaptıktan sonra sistemdeki mavi ekranları kontrol et.

Teşekkür ederim uygulayacağım.

11 Kasım 2023 itibarıyla islemci fanımın tamamen bozulduğu öğrendim. PC çökme sorunu ondan dolayı + formata düzelir umarım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı