GTX 1650'nin laptop sürümü güçlü bir kart

@Moltreach
Neye güldüğünüzü anlayamadım RTX 2060 desktop ile DLSS kapalı 1080p Ultra ayarlarda Max 60 FPS alıyorum bu arkadaş nasıl bu FPS'yi alıyor.

Low'da oynuyorum 1600x900 forumdakiler ekran kartına çöp diyor sanki hiç alınmayacakmış gibi ama gene de yeni nesil oyunları Low'da 40-70 arasında rahatça oynantabilen bir kart klasik Technopat halkı.

Low'da oynanabilir şekilde açıyor Cyberpunk Low 55 FPS.
Tamam da yeterli değil demek oluyor bu zaten. 1. 60FPS altındasınız. Kasma olmaz ama standart bir şekilde oyunun akıcı gelmesi en az 60 FPS olması gerekiyor. 2.Low ayarlarda olduğunuzu söylüyorsunuz. Açıkçası Low ayarlarda oyun oynamak kişisel olarak değişir bu yorumum tabi ama forumlarda veya videolarda, dışarıda başka birisi Ultra da oynarken bakarken ben hep sorguluyorum aynı oyunumu oynuyoruz diye. Ama kişisel bir durum sonuçta. Mesela 1650 benim içinde yeterli bir kart. Çünkü Bilgisayarda Genelde E-spor oyunları oynuyorum. AAA hikayeli yapımlar bana konsolda kocaman Televizyon ekranında daha fazla zevk veriyor. Ama eğer AAA yapım oyunları oynamak içinde Bilgisayar tercih ediliyorsa 1650 bu konuda yetersiz bir kart maalesef.

Low'da oynuyorum 1600x900 forumdakiler ekran kartına çöp diyor sanki hiç alınmayacakmış gibi ama gene de yeni nesil oyunları Low'da 40-70 arasında rahatça oynantabilen bir kart klasik Technopat halkı.

Epeydir buralardasınız herhalde iyi tanıyorsunuz buradaki kitleyi. :D

Tamam da yeterli değil demek oluyor bu zaten. 1. 60FPS altındasınız. Kasma olmaz ama standart bir şekilde oyunun akıcı gelmesi en az 60 FPS olması gerekiyor. 2.Low ayarlarda olduğunuzu söylüyorsunuz. Açıkçası Low ayarlarda oyun oynamak kişisel olarak değişir bu yorumum tabii ama forumlarda veya videolarda, dışarıda başka birisi Ultra da oynarken bakarken ben hep sorguluyorum aynı oyunumu oynuyoruz diye. Ama kişisel bir durum sonuçta. Mesela 1650 benim içinde yeterli bir kart. Çünkü bilgisayarda genelde e-spor oyunları oynuyorum. AAA hikayeli yapımlar bana konsolda kocaman televizyon ekranında daha fazla zevk veriyor. Ama eğer AAA yapım oyunları oynamak içinde bilgisayar tercih ediliyorsa 1650 bu konuda yetersiz bir kart maalesef.

Ben zaten çok güçlü bir ekran kartı demiyorum ki sadece bu forumda neden bu kadar adı çıkmış merak ediyorum hangi konuya baksam GTX1650 çöp deniyor ama o kadar çöplük bir hali yok.

Ben zaten çok güçlü bir ekran kartı demiyorum ki sadece bu forumda neden bu kadar adı çıkmış merak ediyorum hangi konuya baksam GTX1650 çöp deniyor ama o kadar çöplük bir hali yok.
Onlar abartıyor hocam boş ver herkesin yorumu kendine. 1650'den çok daha kötü bir ekran kartı kullanan insanlarda var. Birde mesela 3060 alacak adamın bütçesi vardır örneğin ama adam konuda 1650 alayım mı diyordur biride çıkıp diyordur ''3060 varken o çöp alınmaz'' diyordur sizde doğal olarak 1650'yi çöp olarak gördüğünü sanırsınız ama durum öyle değil. 3060 alma imkanı varken o 3060'ın yanında çöp misali demek istiyordur belki de.

Onlar abartıyor hocam boş ver herkesin yorumu kendine. 1650'den çok daha kötü bir ekran kartı kullanan insanlarda var. Bir de mesela 3060 alacak adamın bütçesi vardır örneğin ama adam konuda 1650 alayım mı diyordur biride çıkıp diyordur "3060 varken o çöp alınmaz" diyordur sizde doğal olarak 1650'yi çöp olarak gördüğünü sanırsınız ama durum öyle değil. 3060 alma imkanı varken o 3060'ın yanında çöp misali demek istiyordur belki de.

Doğrudur hocam 1 ay önce vatandan 14,750 liraya aldım şu an 16,700 olmuş fiyatı biraz daha artsın ikinci elden satıp 3060 masaüstü PC alacağım. Üniversitede yurduna almıyorlar kasayı diye laptop almıştım şimdi eve geçtim.

1650'li bir notebook kullanıyorum ve 2020'den sonra çıkan oyunlarda drobun babasını yiyorum kart bana göre 16 serisinin çöpüdür sen kullanıyorsun diye onu övmene gerek yok benim laptopta da 1650 var, ister inan ister inanma, ha MX serisinden iyidir oyunlarda orası ayrı ama 16 serisinin giriş kartıdır 1650
Ekran Görüntüsü (2).png

Geri
Yukarı