GTX 1650S FiveM araba sürerken kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kaan Black

Centipat
Daha fazla  
Sistemim;
GeForce GTX 1650 Super
i3-9100F
8 GB RAM
1TB HDD

Bana 2 şey denildi:
1. SSD al.
2. 8 GB RAM daha al.

İkisinden birini almam lazim. Bütçem yeterli değil. 10 kişi varsa 5'i SSD, 5'i RAM demiştir. Ne yapabilirim?

Sistemim;
GeForce GTX 1650 Super.
i3-9100F.
8 GB RAM.
1TB HDD.

Bana 2 şey denildi:
1. SSD al.
2. 8 GB RAM daha al.

İkisinden birini almam lazim. Bütçem yeterli değil. 10 kişi varsa 5'i SSD, 5'i RAM demiştir. Ne yapabilirim?

O araba sürmede donma bende de var o FiveM'in scriptlerinden oluyordur büyük ihtimal bazı sunucularda drop yemezken bazılarında drop yiyorum bende RX 580 8 GB Ryzen 5 2600 kullanıyorum oynadığın sunucuda sıkıntı vardır ama RAM almak yararlı olabilir çünkü bende SSD kullanıyorum. Fakat SSD'de almalısın zamanı gelince.

O araba sürmede donma bende de var o FiveM'in scriptlerinden oluyordur büyük ihtimal bazı sunucularda drop yemezken bazılarında drop yiyorum bende RX 580 8 GB Ryzen 5 2600 kullanıyorum oynadığın sunucuda sıkıntı vardır ama RAM almak yararlı olabilir çünkü bende SSD kullanıyorum. Fakat SSD'de almalısın zamanı gelince.
Kanka venom rp de oynuyorum yaklaşık 150 kişi falan oynuyor ondan olabilirmi veya ram çekeyim 8+8 16 olsun

Sistemim;
GeForce GTX 1650 Super
i3-9100F
8 GB RAM
1TB HDD

Bana 2 şey denildi:
1. SSD al.
2. 8 GB RAM daha al.

Oyunda yüksek performans için RAM çok daha mantıklı olur. Ancak günümüz şartlarında Windows'u HDD'ye kurmak bir işkenceye döndü. 120GB SSD alıp Windows'u ona kur. GTA V'i yine HDD'ye kurarsın. Yaşadığın sıkıntıda HDD veya RAM'le çözülcek bir şey değil FiveM'in kendisinden kaynaklı. RAM şart değil ama Windows'u kurmak için bir adet SSD almalısın.

Normal GTA sunucuları 8GB RAM ile idare edebiliyor çünkü maksimum 32 oyunculu oluyor. FiveM ise dediğiniz gibi anlık 100 den fazla kişinin aktif olduğu sunucularda RAM kullanımı bende 12GB seviyelerine kadar yükseliyor. Önerim öncelikle RAM almanız. HDD veya SSD sadece haritayı yükleyip servere girme sürenizi değiştirecektir.

3-9100F, Gtx 1650 Super'e az miktarda darboğaz yapıyor diye biliyorum test edip bak. Birde bir 8 gb ram daha alırsan ortalama fps'in 10 fps kadar artar.

Geri
Yukarı