GTX 1650S GTA Online'da düşük FPS alıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Cemalimsi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemimin oyunu oynatmak için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Ama GTA 5 Online'da aşırı düşük FPS alıyorum. GPU sadece yüzde 15 kullanıyor. İşlemci ise 5'ini. Ve 55 FPS alıyorum. En dusukte de en yüksekte de aynı FPS'leri alıyorum. Ve çok FPS düşmesi yiyorum

Sistemim:
1650 Super
8 GB 3200 MHz RAM
R5 1600 AF
A320M-H anakart

FPS sabitleme açık değil değil mi?

FPS sabitlemeden kastınız V-Sync ise açık değil hocam.

Ayarlar nedir? Yüksek performans seçili mi? Sürücüler güncel mi?

Hocam dediğim gibi en düşüğe alınca GPU ve CPU kendini kullanmıyor yine 50 60 FPS oluyor. Max'a çekince bu sefer kullanmaya başlıyorlar ama bu sefer sistemden dolayı 50 60 FPS alıyor.

GTA 5'de %5 işlemci kullanımı nasıl oluyor ben tam anlayamadım da :D

Hocam işte sorun orada çok az kullanıyorlar ve 2 saniyede FPS düşmesi yiyorum bu yüzden. Ve 50 60 FPS oynamak hiç zevkli olmuyor 60FPS üstü olsa yeter ama FPS düşmesi yiyince ve kendini kullanmayınca 50 FPS'lerde kalıyor.

GTA 5 Online'de 8GB RAM artık yetersiz. Oyun 7GB'dan fazla RAM yiyior.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaklaşık 500MB'de sistem ne yapsın🙂

FPS sabitlemeden kastınız V-Sync ise açık değil hocam.

Hocam dediğim gibi en düşüğe alınca GPU ve CPU kendini kullanmıyor yine 50 60 FPS oluyor. Max'a çekince bu sefer kullanmaya başlıyorlar ama bu sefer sistemden dolayı 50 60 FPS alıyor.

Hocam işte sorun orada çok az kullanıyorlar ve 2 saniyede FPS düşmesi yiyorum bu yüzden. Ve 50 60 FPS oynamak hiç zevkli olmuyor 60FPS üstü olsa yeter ama FPS düşmesi yiyince ve kendini kullanmayınca 50 FPS'lerde kalıyor.
O işte bir iş var. %5 de 50 fps bile alınmaz.

Ayarlarda DX10 ile çalıştırma seçeneği var denediniz mi?

R3 2200G
GTX1050 Ti 4 GB
16 GB RAM
Yüksek ayarlarda Online'da 70-80 FPS alıyorum.

Yok denemedim. Hemen deneyip geleceğim hocam. Bir de bu RAM'den kaynaklı olabilir mi? Çünkü oynadığım her oyunda FPS düşmesi yiyorum. Önceki 12 senelik PCM de bile bu kadar sinir olmamıştım.

Geri
Yukarı