GTX 1650S GTA Online'da düşük FPS alıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Cemalimsi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemimin oyunu oynatmak için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Ama GTA 5 Online'da aşırı düşük FPS alıyorum. GPU sadece yüzde 15 kullanıyor. İşlemci ise 5'ini. Ve 55 FPS alıyorum. En dusukte de en yüksekte de aynı FPS'leri alıyorum. Ve çok FPS düşmesi yiyorum

Sistemim:
1650 Super
8 GB 3200 MHz RAM
R5 1600 AF
A320M-H anakart

Bunun bir çok sebebi olabilir açıkçası. Kesinlikle ramden kaynaklı diyemeyiz ama gerçekten özellikle online da çok ram yiyor bu oyun.
Sistem en son ne zaman temizlendi ısınma problemleri var mı ?

Bunun birçok sebebi olabilir açıkçası. Kesinlikle RAM'den kaynaklı diyemeyiz ama gerçekten özellikle Online'da çok RAM yiyor bu oyun.
Sistem en son ne zaman temizlendi ısınma problemleri var mı?

Yok hocam, sistemi 3 gün oldu temizleyeli. Ekran kartının 65 dereceyi daha geçtiğini görmedim hocam. DX10'da çalıştırdım, teşekkür ederim FPS düşmesi düzeldi. Orta-yüksek ayarlarda açtım oyunu ve GPU yüzde 30'unu kullanırken CPU'da 25'ini kullanıyordu. Yine 50-60 FPS arası görüyorum. Ara sıra 40 FPS'e düşüyor. Tek sorunum GPU'nun ve CPU'nun az kullanılması hocam.

Yok hocam, sistemi 3 gün oldu temizleyeli. Ekran kartının 65 dereceyi daha geçtiğini görmedim hocam. DX10'da çalıştırdım, teşekkür ederim FPS düşmesi düzeldi. Orta-yüksek ayarlarda açtım oyunu ve GPU yüzde 30'unu kullanırken CPU'da 25'ini kullanıyordu. Yine 50-60 FPS arası görüyorum. Ara sıra 40 FPS'e düşüyor. Tek sorunum GPU'nun ve CPU'nun az kullanılması hocam.
Güç ayarlarınızı bir kontrol edin güç tasarrufunda olabilir öyleyse performans moduna alın

Evet hocam izledim. Lakin ne yazık ki RAM alma gibi bir şansım mevcut değil. Bunun başka bir çözümü yok mudur?
Dostum o zaman aç YouTube'da arattır Gta 5 FPS yükseltme diye. Tek bir ayar bile bazen çok fps değiştiriyor. Gözden kaçırdığın bir ayar olabilir. Maalesef online da fps istiyorsan ayarlarin hepsini düşürerek oynaman lazım gibi görünüyor. Bir de çözünürlüğü düşürürsen baya faydası olacaktır. Örneğin oyunu 1080p vs 720p de açmakla çok fark var.

Dostum o zaman aç YouTube'da arattır GTA 5 FPS yükseltme diye. Tek bir ayar bile bazen çok FPS değiştiriyor. Gözden kaçırdığın bir ayar olabilir. Maalesef Online'da FPS istiyorsan ayarlarin hepsini düşürerek oynaman lazım gibi görünüyor. Bir de çözünürlüğü düşürürsen bayağı faydası olacaktır. Örneğin oyunu 1080P vs 720P de açmakla çok fark var.

Yok hocam minimum aylarlarda da denedim. Lakin yine aynı FPS'i alıyorum. Bu sefer sadece GPU kullanımı düşüyor. Vİdeo çektim ve yükledim. Sanki bilgisayar kendini 60FPS vermek için zorluyor gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok hocam minimum aylarlarda da denedim. Lakin yine aynı FPS'i alıyorum. Bu sefer sadece GPU kullanımı düşüyor. Vİdeo çektim ve yükledim. Sanki bilgisayar kendini 60FPS vermek için zorluyor gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burada ayarlarım yüsek olduğundan dolayı GPU kullanımı yüzde 40. Düşüğe alsam 20 kullanıcak ve aynı FPS'i verecek. Ben ona sinir oluyorum.

Bilemiyorum hocam çok anormal bir durum görünmüyor. Bence çok kafaya takmayın bu durumu çünkü dediğim gibi online çok sömürüyor pc'yi. Zaten diğer oyunlarda böyle bir problem yoksa hiç kafaya takılacak bir durum yoktur. İyi oyunlar dilerim.

Bilemiyorum hocam çok anormal bir durum görünmüyor. Bence çok kafaya takmayın bu durumu çünkü dediğim gibi Online çok sömürüyor PC'yi. Zaten diğer oyunlarda böyle bir problem yoksa hiç kafaya takılacak bir durum yoktur. İyi oyunlar dilerim.

Hocam 60 FPS sabit olsa hiçbir sıkıntısı yok benim açımdan. Çektiğim video da çok belli olmadı. Ama bir görev yaparken FPS 40'lara kadar düşüyor ve GPU kullanımını azaltıyor malasef ki.
Bilemiyorum hocam çok anormal bir durum görünmüyor. Bence çok kafaya takmayın bu durumu çünkü dediğim gibi Online çok sömürüyor PC'yi. Zaten diğer oyunlarda böyle bir problem yoksa hiç kafaya takılacak bir durum yoktur. İyi oyunlar dilerim.

Heh istediğim videoyu çekebildim. Attığım video offline olduğu için normalmiş. Ama Online'da bu durumla karşı karşıyayım. En sonda ayarları gösterdim. GPU yüzde 35 40'ını kullanıyor. Ve 40 45 FPS alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı