GTX 1650S için 60 Hz üstü monitör gerekli mi?

• Konuyu başlatan mutlu7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 748
Çoğu oyunlarda 60 fps nin üzerinde veriyor gtx 1650 super.Ama yırtılmalar oluyor ve mecbur 60 fps ye sabitlemek zorunda kalıyorum.Demek gsync ve 144 hz lik monitör olsa bam başka oyun deneyimi verecek gibi geldi bana.

Hikayeli oyun ağırlıklı oynayan birisi için 144 Hz anlamsız bence. Zaten o ekran kartıyla 144 FPS alamazsın AAA oyunlarda. 75 Hz yeterli gelir. Sonradan ekran kartı yükseltmesi yaparım dersen 2K 75 Hz bir monitör düşünebilirsin.

Hikayeli oyun ağırlıklı oynayan birisi için 144 Hz anlamsız bence. Zaten o ekran kartıyla 144 FPS alamazsın AAA oyunlarda. 75 Hz yeterli gelir. Sonradan ekran kartı yükseltmesi yaparım dersen 2K 75 Hz bir monitör düşünebilirsin.
Aynen hocam en fazla 80-90 fps verdiğini gördüm.

Hikaye tarzı oyunlar oynayacaksanız genelde 144FPS'yi geçmeyeceği için fazla verim alamazsınız ama CS:GO'dur LoL'dur felan oynayacaksanız kesinlikle almalısınız.
Ama bana kalırsa 144HZ alın.

Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım GTX 1650 Super ekran kartını şu an ASUS 60 Hz monitör ile kullanmaktayım. Sizce 75 Hz veya 144 Hz monitöre geçmeli miyim? Yoksa boşa masraf mı olur? Teşekkür.
Oynadığım oyunlar ise hep hikayeli oyunlar. misal: gta5 rdt2 mafia mafia2 cyberpunk 2077 residents evil fifa 2021.
Bende 59 Hz monitör var yetiyor. R6 falan oynuyorum.

Aynen hocam en fazla 80-90 FPS verdiğini gördüm.
80-90 FPS için 75 Hz almak daha mantıklı. Arkadaşların dediği gibi competitive oyunlar oynamıyorsan ve online oyun oynamıyorsan AAA için 144 Hz'den ziyade görüntü kalitesi önemlidir.

Aynen hocam en fazla 80-90 FPS verdiğini gördüm.

Hocam o monitör ile en fazla 60 FPS alabilirsin aslında 200 gibi bir FPS de alabilirsin ama gözün göremez o FPS'i çünkü monitörün 60 FPS'e kadar destekliyor. Sen ne kadar FPS alırsan al en fazla 60 FPS hissedersin. Hatta hissetmezsin direk yaşarsın o 60 FPS'i. Bence 144 Hz bir monitör al.

Rekabetçi bir oyun oynamıyorsanız 144 Hz e pek gerek yok. Bence onun yerine renkleri çok iyi veren 60 Hz bir IPS monitör alabilirsiniz renkler iyi olursa oyundan daha büyük zevk alırsınız.

Hocam o monitör ile en fazla 60 FPS alabilirsin aslında 200 gibi bir FPS de alabilirsin ama gözün göremez o FPS'i çünkü monitörün 60 FPS'e kadar destekliyor. Sen ne kadar FPS alırsan al en fazla 60 FPS hissedersin. Hatta hissetmezsin direk yaşarsın o 60 FPS'i. Bence 144 Hz bir monitör al.
Nasıl yani?? PC daha fazla FPS veriyor da monitör yüzünden mi az veriyor? Yani ben 144 Hz monitör alsam 59 Hz olanı değiştirip daha mı fazla FPS alacağım?

Nasıl yani? PC daha fazla FPS veriyor da monitör yüzünden mi az veriyor? Yani ben 144 Hz monitör alsam 59 Hz olanı değiştirip daha mı fazla FPS alacağım?

Hayır aldığın FPS monitörünün Hzinden fazla ise bunu göremediğin için 144Hz monitör almak mantıklı demek istiyor arkadaşlar.

Geri
Yukarı