Çözüldü GTX 1650S sistem çalışıyor ancak görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mMichaelMYERS

Hectopat
Yer
Haddonfield, Illinois
Arkadaşlar güzel güzel A Plague Tale requeim oynuyordum. İşim çıktı bilgisayarı uyku moduna aldım daha sonra geldim bilgisayarı açtım. Normal bir şekilde çalışıyor Bluetooth kontrolcümü görmedi diye bilgisayarı kapattım sonra tekrar açtım bilgisayar açılıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouseuma da güç gitmiyor. Normalde bilgisayar tuşuna bastığım an klavye mouse ışıkları yanardı. O kadar çok şey denedim hâlâ aynı. BIOS pilini çıkardım taktım. RAM'lere baktım. Ekran kartını başka PC'ye taktım çalışıyor ekran kartım sorunsuz. Sorun nedir? Pazartesiye kadar çözemezsem babam bilgisayarciya götürecek.
  • GTX 1650 Super.
  • Ryzen 3 3100.
  • 16 GB RAM.
  • 500W PSU.
Ne işinize yarar bilmiyorum ama yazdım.

Şöyle de bir şey ekleyeceğim. Önceki zamanlarda mesela bazen PC açacağım zaman basıyordum yine aynı şekilde görüntü gelmiyordu. PC tuşuna basılı tutup kapatıyordum. Tekrar açıyordum açılıyordu. Şu an neden böyle oldu anlamış değilim. Ha bir de mesela önceden uyku moduna alıp açtığımda PC'yi klavyeye güç gitmiyordu klavye kablosunu çıkarıp takınca düzeliyordu. Çok acayip bir sistem.

Çözüm
Ekran kartını söküp onboard dene eğer görüntü gelirse sistemi kapat power kablosunu çek güç tuşuna 5 saniye basılı tut ekran kartını tekrar tak dene.
Maalesef olmuyor.

Bilgisayarcı abi halletti arkadaşlar. PSU çıkışında fişin takıldığı dişler yamulmuş. Ama hâlâ anlamadığım şey PC'yi kapatıp açınca dişlerin yamulması. 😂
Önerim eğer böyle bir sorun yaşarsanız bilgisayarcıya götürebilirsiniz. :)
Ekran kartını söküp onboard dene eğer görüntü gelirse sistemi kapat power kablosunu çek güç tuşuna 5 saniye basılı tut ekran kartını tekrar tak dene.
Maalesef olmuyor.

Bilgisayarcı abi halletti arkadaşlar. PSU çıkışında fişin takıldığı dişler yamulmuş. Ama hâlâ anlamadığım şey PC'yi kapatıp açınca dişlerin yamulması. 😂
Önerim eğer böyle bir sorun yaşarsanız bilgisayarcıya götürebilirsiniz. :)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı