GTX 1650S çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Aking

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün yeni anakart işlemci ve RAM aldım. Kasaya monte ettim ve bilgisayarı çalıştırdım. Windows'u kurduktan sonra bilgisayarın SSD'yi görmedigini fark ettim. Bilgisayarı kapatıp SSD'yi tak çıkar yaptım. O esnada ekran kartını da çıkardım sonra yerine oturttum. Bu olaylardan sonra bilgisayarı açmaya çalıştığımda kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmemeye başladı. Ekran kartının tüm ışıkları fanları çalışıyor. Ekran kartına herhangi bir darbe uygulamadım. BIOS pilini söktüm RAM'leri söktüm taktım yine de düzelmedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz sorun ne olabilir? Kartım bozuk değildir umarım.
Sistemim;
Ryzen 5 2600.
GTX 1650 Super.
Gigabyte B450M S2H anakart.

Görüntü arızaları genelde RAM kaynaklı oluyor, tak çıkar yapabilirsiniz. Onun dışında çıkardığınızda slotların içine üfleyip, toz varsa tozları alabilirsiniz.

Değiştirdim. Yine aynı. Monitor direkt kasa açıldığı gibi display going to sleep diyor.
Buna benzer bir sorun bana olmuştu geçen haftalarda. Ekran kartı almıştım, taktıktan sonra görüntü gelmemeye başladı. Çıplak elle taktığım için anakarta statik elektrik gitmiş, sonucunda chipset yanmış. Anakartı garantiye yolladım yaklaşık 1 haftada geldi. Bu gibi konularda hassas olmak gerek.

Anakartınızı yeni aldığınızı söylemişsiniz, iade imkânınız varsa iade edin.

Buna benzer bir sorun bana olmuştu geçen haftalarda. Ekran kartı almıştım, taktıktan sonra görüntü gelmemeye başladı. Çıplak elle taktığım için anakarta statik elektrik gitmiş, sonucunda chipset yanmış. Anakartı garantiye yolladım yaklaşık 1 haftada geldi. Bu gibi konularda hassas olmak gerek.

Anakartınızı yeni aldığınızı söylemişsiniz, iade imkânınız varsa iade edin.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Anakartın HDMI slotuna takıyormuşum. Benim alıklığımdan kaynaklı oldu 😀 Açılıyor şuan.

Geri
Yukarı