Çözüldü GTX 1650S sistemde düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

redfoura

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Technopat YouTube kanalında gördügüm bir sistemi satın aldım. 2 gün önce sistemi aldım driverlerimi kurdum ve sonra oyun yükledim. Oyunlarda değişik bir şekilde FPS aşırı düşük. Aynı sistemi alan kardeşimle kıyasladıgımda onda hiçbir sorun yok. Neredeyse aynı oyunda aynı haritada benden 100 FPS fazla alıyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim parçalarda mı bir sorun var? Hiçbir bilgim yok.
  • Intel 10100F
  • ASUS TUF-GTX1650S-O4G
  • EX-H410M-V3
  • Crucial 480GB
  • Crucial 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Technopat YouTube kanalında gördügüm bir sistemi satın aldım. 2 gün önce sistemi aldım driverlerimi kurdum ve sonra oyun yükledim. Oyunlarda değişik bir şekilde FPS aşırı düşük. Aynı sistemi alan kardeşimle kıyasladıgımda onda hiçbir sorun yok. Neredeyse aynı oyunda aynı haritada benden 100 FPS fazla alıyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim parçalarda mı bir sorun var? Hiçbir bilgim yok.
  • Intel 10100F
  • ASUS TUF-GTX1650S-O4G
  • EX-H410M-V3
  • Crucial 480GB
  • Crucial 8 GB RAM
SSD kronik sorunlu. Kesin olmamakla birlikte sorun ondan kaynaklı olabilir aklında olsun.

Artı -3 Eksi
MSI Afterburner yükleyip oyun için GPU, CPU kullanımlarını kontrol edin, sıcaklıkları söylerseniz de iyi olur. Haritanın bölümlerine göre FPS değeri değişebilir, aklınızda olsun.

• Intel 10100F
  • ASUS TUF-GTX1650S-O4G
  • EX-H410M-V3
  • Crucial 480GB
  • Crucial 8 GB RAM

MSI Afterburner programından oyun içi GPU sıcaklığı CPU sıcaklığı olduğu kullanımlarını vs atabilirmisiniz?

CS:GO'da Low'da 130 FPS'i geçmiyor.

MSI Afterburner yükleyip oyun için GPU, CPU kullanımlarını kontrol edin, sıcaklıkları söylerseniz de iyi olur. Haritanın bölümlerine göre FPS değeri değişebilir, aklını

MSI Afterburner programından oyun içi GPU sıcaklığı CPU sıcaklığı olduğu kullanımlarını vs atabilir misiniz?

Yarın halledeceğim.

SSD kronik sorunlu. Kesin olmamakla birlikte sorun ondan kaynaklı olabilir aklında olsun.
Kullandığın James Donkey'den bin kat daha iyi olduğuna emin olabilirsin hocam. SSD yüzünden oyunda düşük FPS alacağını sanmıyorum ama ihtimal listesine koyalım hadi. Ayrıca Crucial ile de konuştum, kronik diyebileceğimiz kadar bir iade oranının yanından bile geçmiyor. James Donkey'nin arızalanan bütün modellerinin toplamı tek başına BX500 iadesine ulaşamaz.

Hocam iki önemli nokta var:

Biz bu sistemde 16 GB RAM kullandık. Sizde 8 GB RAM varsa oyunlarda FPS farkı olur. Bunun ki sebebi var:
  • 8 GB RAM bazı oyunlar için yetmiyor.
  • Çift kanal RAM ile performans daha fazla.
Ek olarak XMP açık mı? Windows hangi sürüm kurdunuz?

CS:GO'da Low'da 130 FPS'i geçmiyor.

Hangi çözünürlükte? Aşırı düşük çözünürlükte işlemci darboğazı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Kullandığın James Dokey'den bin kat daha iyi olduğuna emin olabilirsin hocam. SSD yüzünden oyunda düşük FPS alacağını sanmıyorum ama ihtimal listesine koyalım hadi. Ayrıca Crucial ile de konuştum, kronik diyebileceğimiz kadar bir iade oranının yanından bile geçmiyor. James Donkey'nin arızalanan bütün modellerinin toplamı tek başına BX500 iadesine ulaşamaz.
Kullandığım SSD ile hemen savunma pozisyonuna geçip iğneleyici cevap vermenizdeki amaç ne? Ben, benim SSD'im daha iyi diye bir telaffuzda bulunmadım. Ayrıca benim SSD'im den bin kat iyi olduğunu kim söyledi konuştuğunuz Crucial yetkilileri mi? Çalışanlar kendi ürünlerini kötüleyecek değiller tabi ki, sorarsanız evet çok iade aldık demezler alsalar bile :D Bu kadar sık sıkıntı yaratan bir SSD modelini savunmanızı beklemezdim Recep hocam. Şuraya da biraz sorun örneği bırakayım da bakmadıysanız bu vesileyle bakmış olun.

Dün sistemi Vatan Bilgisayar topkapı şubesine götürdüm. Teknik servis sistemi kontrol etmiş hiçbir sorun bulamamış. Teknik servisin bana söylediği aynı cümleyi buraya yazıyorum. (Sistemde bir sorun yok zaten bu parçalarla CS:GO'da 100-120 arası FPS alabilirsin resmen dalga geçiyorlar.

Geri
Yukarı