Çözüldü GTX 1650'ye driver yüklerken KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

simsekmemo

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://1drv.ms/u/s!AiOABZ-AAVycgY0kd9jfPto6n2nd8w?e=wcyF23
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
İşlemci
i5 12450H
Excalibur G770 bilgisayarıma NVIDIA ekran kartı driveri yüklerken, tam dolmak üzereyken mavi ekran veriyor ve ekranda da KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası veriyor. Daha önceden de bu hatayı almıştım fakat 1 kişi cevap verdi sadece oda yardımcı olamadı. Minidump dosyam: Yeni klasör.rar

Excalibur G770 bilgisayarıma NVIDIA ekran kartı driveri yüklerken, tam dolmak üzereyken mavi ekran veriyor ve ekranda da KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası veriyor. Daha önceden de bu hatayı almıştım fakat 1 kişi cevap verdi sadece oda yardımcı olamadı. Minidump dosyam: Yeni klasör.rar

Niye kimse cevap vermiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaptım hocam hepsini fakat şu kafama takıldı ki herkes kullanıyor Kaspersky ile malware bytesi.
İkisi birden olmaz. MB devre dışı kalsın gerektiğinde kullanırsın ama KS varken ikisi pek gerekli değil.
Ekran kartını DDU ile silme işlemini yapmıştım dün.
Şu anda en güncel durumda, en güncel sürücüyü yüklediğinde mavi ekran alıyorsun doğru mudur ?
DDU ile Nvidia sil ve bunu yüklemeyi dene.

Aynı sorun olursa DDU ile sil bunu yüklemeyi dene.
İlginç. Aygıt Yöneticisi'nde şu kısmı atar mısınız?

1716817700529.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2206101

Hocam cevap gelmedi diye bir daha denemek için 551.68 sürümünü kurmustum.

Hocam bir de dump dosyalarına blue screen view uygulamasından baktım bunları diyor ne anlama geliyor bunlar.

Eki Görüntüle 2206104

Ee hocam durum ne?

Bildirimlerin arasında kaybolmuş mesaj, eskiye dönük mesajlarımı okurken görüyorum. Buradan sonrasında aşırı bir bilgi sahibi değilim. RAM kaynaklı olabilir belki. Konuyu işin ehline bırakmak gerekirse @claus hoca yardımcı olabilir.

Bildirimlerin arasında kaybolmuş mesaj, eskiye dönük mesajlarımı okurken görüyorum. Buradan sonrasında aşırı bir bilgi sahibi değilim. RAM kaynaklı olabilir belki. Konuyu işin ehline bırakmak gerekirse @claus hoca yardımcı olabilir.

Hocam RAM kaynaklı derken RAM'imde arıza mı var? Bence olmaz cunku sadece driveri yuklerken oluyor.

Kaspersky ve MBAM birlikte aktif kullanılmaz bilgin olsun. İkisini'de sil. Ben söyleyene kadar yükleme. Windows update ile güncellemeler varsa yükle.
Ekran kartını DDU ile sil ve sonra sistemi yeniden başlat. Nvidia sürücünü indir yükle.

Kaspersky ve MBAM birlikte aktif kullanılmaz bilgin olsun. İkisini'de sil. Ben söyleyene kadar yükleme. Windows Update ile güncellemeler varsa yükle.
Ekran kartını DDU ile sil ve sonra sistemi yeniden başlat. NVIDIA sürücünü indir yükle.

Yaptım hocam hepsini fakat şu kafama takıldı ki herkes kullanıyor Kaspersky ile malware bytesi.

Kaspersky ve MBAM birlikte aktif kullanılmaz bilgin olsun. İkisini'de sil. Ben söyleyene kadar yükleme. Windows Update ile güncellemeler varsa yükle.
Ekran kartını DDU ile sil ve sonra sistemi yeniden başlat. NVIDIA sürücünü indir yükle.

Ekran kartını DDU ile silme işlemini yapmıştım dün.

Yeni konular

Geri
Yukarı