GTX 1660 ekran kartına Monterey kurulabilir mi?

Peirsbird

Centipat
Daha fazla  
RAM
CORSAİR 16 GB 2667MHz
Ekran kartı
MSI GTX 1660 NIVIDIA
Anakart
MSI MS-7C13
İşlemci
INTEL i5 9400F
Merhaba benim şu anki sistemim.

MSI GTX1660 NVIDIA ekran kartı.
Intel 9400F i5 işlemci.

Ben bu sisteme Monterey kurmak istiyorum ve bu sistemde kurulum yaparken veya yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşayabilir miyim?
Yaşayabilir isem herhangi bir çözüm öneriniz var mı?
Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Direk kurmak için araçlar var apple'ın sapladığı, aynen windows yükler gibi usb ile bu işlemi başlatabilirsiniz.

Mac OS, Apple'ın kendi bilgisayarlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle, her şeyin çalışmasını sağlayacak doğru yazılıma veya sürücülere tam olarak asla sahip olamayacaksın, özel bir PC'ye yüklemek sorunlara neden olacaktır.

Ayrıca, sıfırdan yeni bir bilgisayar kurulumu yapmak yerine Mac OS'yi Windows tabanlı mevcut bir bilgisayara yüklerseniz veri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Özel olarak oluşturulmuş bir PC'ye Mac OS yüklemekten doğabilecek birkaç olası sorun vardır. Bu sorunlar, temel sistem hatalarına neden olmaktan bilgisayarın düzgün şekilde önyüklenmesini engellemeye kadar varabilir.

Özel olarak oluşturulmuş bir PC'ye Mac OS yüklemek ve sistemin stabil çalışmasını dağlama kolay değildir. Bunun nedeni, Mac'lerin ve PC'lerin farklı tasarlanmış olmaları ve belirli yazılım veya donanım mimarilerinin PC parçaları ile uyumlu çalışmamasıdır. Bazı durumlarda bu, ciddi sistem hatalarına yol açabilir ve hatta bilgisayarın düzgün şekilde açılmasını engelleyebilir. Bu nedenle, PC'nize bir Mac OS kurmak pek tavsiye edilmez.

PC'ye Mac OS kurmanın faydaları arasında artan üretkenlik ve esneklik yer alır. Ancak, bu faydalar potansiyel riskler ve potansiyel veri kaybı pahasına gelir.

Yukarıdaki açıklamaları göze alırsak, benim nacizane tavsiyem sisteminiz yeterli olacaktır, windows içerisine bir Sanal makine konfigure edip, istediğiniz MACOS'i yükleyebilirsiniz.

Ben yazılım amaçlı kullanmaktayım, doğal olarak biraz geçikmeli de olsa sorunsuz kullanıyorum 3 yıldır PC'm de.

Karar vermek ve denemek size kalmış.

GTX 1660'ın macOS desteği yok, iGPU'nuz olsa onunla kullanırsınız ama o da yok. Kurmasına kurarsınız ama aşırı derecede kasmalar/donmalar olacak, bir pencereyi küçültürken bile 2-3 saniye donacak, bir sayfayı aşağı hızlıca kaydırırken bile kasacak. Bu yüzden ya uyumlu bir GPU alıp kuracaksınız ya da sadece deneyimlemek açısından sanal makinede deneyeceksiniz.
Ek olarak çok az istisnalar dışında düzgün bir şekilde yapıldığında PC'ye Hackintosh olarak macOS kurmanın donanımsal veya yazılımsal hiçbir zararı olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı