GTX 1660 GTA 6 oynatır mı?

supermario33.

Hectopat
Böyle bir soru için henüz erken olduğunun farkındayım ancak merak ediyorum. R7 2700x ve GTX 1660 Super GTA 6'yı oynatır mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyu cevaplayabilmek için elimizde bir test verisi olması lazım. Oyun daha çıkmadığına ya da herhangi bir test verisi paylaşılmadığına göre kesin bir cevap vermek zor.

Öte yandan şöyle bir mantık yürütürsek:
  • Sekiz çekirdekli işlemci
  • Soldan ikinci rakamı 6 olan güncel ekran kartı
Bu durumda 1080p'de oyunu oynayabilmeniz lazım çıktığında...

Henüz herhangi bir veri yok sistem gereksinimleri hakkında fakat benim tahminimce oyun minmum RX 480 ister, önerilen olarak ise RTX 2060 diye düşünüyorum. Yani minimumdan karşılıyorsunuz.

Henüz herhangi bir veri yok sistem gereksinimleri hakkında fakat benim tahminimce oyun minmum RX 480 ister, önerilen olarak ise RTX 2060 diye düşünüyorum. Yani minimumdan karşılıyorsunuz.

Anlamadım siz şimdi GTX 1660'ı RX 480'le bir mi tuttunuz? Yoksa minimumun nasıl olsa üstünde mi demeye çalıştınız?

Bu soruyu cevaplayabilmek için elimizde bir test verisi olması lazım. Oyun daha çıkmadığına ya da herhangi bir test verisi paylaşılmadığına göre kesin bir cevap vermek zor.

Öte yandan şöyle bir mantık yürütürsek:
  • Sekiz çekirdekli işlemci
  • Soldan ikinci rakamı 6 olan güncel ekran kartı
Bu durumda 1080p'de oyunu oynayabilmeniz lazım çıktığında...
Ben, sondan ikinci rakamı 7 olan GTX 1070 Gaming X ve i7 7700 ile Red Dead Redemption 2'yi 1080p'de (Ultra) zar zor oynayabiliyorum; Bu durumda, muhtemelen RTX teknolojisi ile gelecek olan ve bolca cam yüzeyli bir şehir içerek olan GTA 6'yı orta ve yüksek ayarlarda oynamayı hayal dahi edemiyorum... 🙄

Son dönemin yoğun grafik isteyen oyunları CYBERPUNK 2077 ve RED DEAD 2 oyununu düşünürsek, gidişata göre GTA 6'nın da 2023 yılına ancak çıkacağını varsayalım. En az RTX2070 isteyecektir. Önerilen ise RTX'in yeni serisi 3000 li yada 4000 li serilerden birisi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı