GTX 1660 i5 11400F bulunan sistemi soğutmak için ne yapılmalı?

WandaaMaximoff

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamunaleyküm. 1.5 sene önce HP hazır kasa aldım. Kasa küçük. İlk aylarda ısınma sorunum yoktu lakin şu son 1 senedir oyunları açarken korkar hale geldim. Ekran kartı 80, işlemci ise 90'dan aşağı inmiyor. Hiç içini açıp temizlikte yapamadım bilmediğim için. Aklımda olanlar bir yerde detaylı temizlik yaptırıp, işlemciye kule tipi soğutucu alıp ve termal macun yenilemek. Lakin hiçbir fikrim yok kasam küçük olduğu için soğutucu sığar mı falan bilmiyorum. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Marvel's Spider-Man'ı satın alacağım lakin ısınma sorunum olduğu için oynayamıyorum bile.

Ekran kartı: GTX 1660 Super (tek fan)
İşlemci: i5 11400F.
RAM: 8x2 3200 MHz.
Anakart: HP 8860.
Kasa: Bu linkteki ürün ile aynı.
(Ayrıca kasanın kapağı açılınca garantisi gitmiyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok basık bir kasa :) bilgisayarcıya götürüp iyice bir tozlarından arındır termal macunu yenilet ve en yakın zamanda kasanı değiştir.
Kasayı değiştirmek pahalıya patlıyor hocam. Anakart ve PSU özel tasarımmış, yeni almam gerekiyormuş.

Kasanın içini de güzel bir temizleyin.
Bu soğutucu kasam ile uyumlu mu hocam?

Kasayı değiştirmeye kalksam anakart, kasa ve psu öneriniz ne olur? Düşündüm de değiştirebilirim.
Hocam bütçe nedir?

Kasayı değiştirmeye kalksam anakart, kasa ve psu öneriniz ne olur? Düşündüm de değiştirebilirim.
İşlemciniz LGA1200 anakart uyumlu.

Kasa 2.5-3.5 arası olabilir PSU ile.
Anakart 1.5

Geri
Yukarı