GTX 1660 oyun oynamak için yeterli mi?

Bütçe
18000

imiriww

Centipat
Daha fazla  
PC toplayacağım ve GTX 1660 dusunuyorum arastırma yapıyorum simdi burayada da sormak istedim.
Sizce 1660 alınır mı? Yoksa daha yuksek bir ekran kartı mı tercih etmeliyim? (2060 gibi)
Bende şu an 3060 var fakat islemcim dusuk kalıyor ve dusuk alıp ayrıyeten 1+ monitor ve daha baska seyler almayı planlıyorum.

PC toplayacağım ve GTX 1660 dusunuyorum arastırma yapıyorum simdi burayada da sormak istedim.
Sizce 1660 alınır mı? Yoksa daha yuksek bir ekran kartı mı tercih etmeliyim? (2060 gibi)
Bende şu an 3060 var fakat islemcim dusuk kalıyor ve dusuk alıp ayrıyeten 1+ monitor ve daha baska seyler almayı planlıyorum.

RTX 3060 modelinden GTX 1660 geçmek büyük fark demek bence RTX 3060 satacaksanız RX 6600 alın indirimde iken daha mantıklı performanstan büyük kayıp yaşamazsınız hem de.

Yani önümüzde gitgide daha fazla donanım gereksinimlerine sahip olan oyunlar çıkıyor. Daha düşük bir sisteme geçiş yapman ne kadar mantıklı bilmiyorum. Biraz para biriktirip sistemini 3060'ın etrafında dizmen seni daha uzun süre rahat ettirir. Hazır DLSS'in nimetlerinden de faydalanıyorken yani.

Fiyatı nedir? Eğer fiyatlar yakın ise onun yerine NVIDIA zorunlu ise RTX 3050 alınabilir. AMD ise RX 6600 alınabilir.

1660 şu anda çoğu AAA oyunları medium-high 1080p 60+ Fps oynatıyor yani bence gayet yeterli ama 1660 yerine 2060 alınabilir

Mantıksız. eğer bilgisayar toplayacaksan RTX serisi alman lazım. Yeni çıkan oyunlar aşırı sistem istediğinden (optimizasyon sorunları buna dahil) dolayı DLSS'siz aşırı düşük fpsler alınıyor. DLSS şart yani eğer orta seviye bir kart alınacaksa. Ham performans yetersiz kalıyor.

@KafadanKontak 3060 besleyemeyen düşük işlemcide DLSS iş yapmaz. DLSS, ekran kartının istenilen FPS için yetersiz ancak işlemcinin de çizebileceği daha fazla FPS olduğu koşullarda etkilidir.
Ben de bu nedenle Ekran kartı yerine sistemin diğer donanımlarını yükseltme üzerine odaklanabilirse eğer çok daha iyi olabileceğini önermiştim.
Yukarıda 18.000 TL bütçe belirtmiş. Bu bütçeye 3060'ın yanına çok güzel yükseltmeler yapılır yani. Ana kartından işlemcisine kasadan monitöre. Bir daha RTX alabilme gibi bir lüks kalmayabilir arkadaşlar. Git gide daha kötüye gidiyor savaş nedeniyle muhabbetler.

Yeni konular

Geri
Yukarı