GTX 1660 sistem çok takılarak çalışıyor

umutluyum

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2 Adet x CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
Crucial CT480BX500SSD1
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660 6 GB
Anakart
ASUS Prime B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 2600
Üniversiteyi şehir dışında okuduğum için masaüstü bilgisayarımı kullanamamıştım yaklaşık 1 senedir? Şimdi tatil için geldim ve kurdum. Sistem özellikleri naçizane Lenovo IdeaPad 3'ümün kat ve kat üstü olmasına rağmen laptopum kadar stabil çalışmıyor. Windows Explorer takılıp çalışıyor, After Effects kendi içinde yanıt vermeyi bekliyor deyip kalıyor. Tarayıcıyı açtığımda sekmeler yüklenmiyor sonra birden yükleniyor. Yani genel olarak bir takılma ve stabil çalışmama durumu mevcut.

SFC /scannow gibi tüm şeyleri yaptım her şeyi güncelledim. Sıcaklık değerleri gayet normal. Acaba uzun süredir güncelleme almadığı için mi böyle oldu? Format mı atmam lazım yoksa SSD mi ölmüş?

CrystalDiskInfo'ya göre SSD sağlığım bu durumda.

Ek olarak az önce bir şey fark ettim. Tam Windows takıldığı anda Görev Yöneticisi'ni açtım ve CPU kullanımı %56 seviyesine yükselip hemen %3'e düştü.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo Test.PNG
    CrystalDiskInfo Test.PNG
    22 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Stok soğutucu var ise normal, 120mm veya üzeri sıvı soğutma varsa normal değil gibi.

Evet stok var.

Bilgisayarımı temizlemeye vermiştim bilgisayarcı da dedi, ben de tahmin ediyordum zaten, SSD sağlığım çok kötü durumdaymış. Temizledikten sonra açıp kontrol ederken açılışın çok yavaş olduğunu görüp tekrar bakmış SSD görünce şaşırdım dedi. CrystalDiskInfo'da da zaten %76 disk sağlığı diyordur. Crucial'ın SSD diskleri çok iyi olmuyor dedi. Sanırım Samsung'un sağlam M2 SSD'lerinden bir tane alıp bilgisayarı yenilemem sorunu kökten çözecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı