GTX 1660 sistem güncel sürücü sorunu

HYBROTHERS

Centipat
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Örnek olarak RDR2'yi örnek vereceğim. Red Dead Redemption 2 oynarken daha önceden bir sorun yaşamazken NVIDIA'nın en son sürümüyle birlikte oyunda donmayla karşılaşıyorum. Oyuna giriyorum menü veya haritayı açmamla birlikte veya her ne olursa olsun oyun tamamen donuyor ve hiçbir tepki vermiyor. Sistemimde 8 GB RAM var ve hepsini kullanmaya başladı. Sanırım RAM kullanımıyla alakalı da bir sorun var ama daha önceden bu kadar RAM kullanmıyordu. Ortalama 5 6 GB RAM kullanımı oluyordu. Max 7 kullanıyordu ama sorun olmuyordu. Ayarları Low'a çekiyorum RAM kullanımı yine çok yüksek. Oyunu Vulkan'da oynayabiliyordum. Bu hatayı aldıktan sonra DirectX 12'ye ayarladım bu sefer hata gitti RAM kullanımı da stabil hale geldi ama çok ciddi bir FPS düşüşü yaşadım. Normalde Max 75 80 FPS gören oyun 60 FPS'yi görmez oldu. Daha sonra güncelleme yapmadan önceki sürüme döndüm o sürümde hata almazken onda da hata almaya başladım. En son olarak sürücülerimi tamamen kaldırdım ve güncelleme yapmadım. Yani 441.08 sürümüyle oyunu açmayı denedim. Oyun sıkıntısız bir şekilde çalışır duruma geldi ve daha önceki kullandığım sürümdeki performansı almaya başladım. Böyle bir şey nasıl olabiliyor anlamadım açıkçası? Bu arada oyunum orijinal bunu da belirtiyim. Dosya doğrulaması gibi çözümleri denedim. Asıl sorum güncelleme yapılmamış bir ekran kartıyla nasıl bu sonuçlar alınabiliyor?

Sistemim.
8 GB RAM.
GTX 1660 Super ekran kartı.
i3-9100F işlemci.
ASUS H310M V3 r2.0 anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı