GTX 1660 Super 4K performansı

TahirEfe

Centipat
Alacak olduğum işlemci ve ekran kartı sırasıyla: Ryzen 5 3600, MSI GeForce GTX 1660 Super X.
Oyunları 4K ayarlarda oynayabilir miyim?
Monitörüm de şu: Samsung 23,5
Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüz 1080P 144Hz bir monitör. 1660 Super Gaming X ekran kartı 1080P kullanımı için gayet güzel bir tercihtir. İtopya'da şu an komik bir fiyat ile satılıyor.

1660S ile birkaç oyun dışında 4K'da akıcı deneyim almanız zor. Zaten linkini attığınız monitörünüz 1080P (Full HD - 1K)

Alacak olduğum işlemci ve ekran kartı sırasıyla: Ryzen 5 3600, MSI GeForce GTX 1660 Super X.
Oyunları 4K ayarlarda oynayabilir miyim?
Monitörüm de şu: Samsung 23,5
Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
İyi günler dilerim.
1080P monitör ile 1080P oyun oyanır ki o kart 1080P için fazlasıyla yeterli. Neden 4K sordunuz anlamadım.

4K için ise RTX 2080ti bile 4K +100FPS için yer yer yetersiz kalırken o kart tam anlamıyla sürünür 😀

Çoğu oyunda 4K ultra ayarlarda 25-30FPS verebiliyor ama fazlası olmaz.

Öncelikle monitorunuz 4k desteklemesi gerekiyor ayrıca her oyunda 4k desteği yok olsa bile bir çoğunda optimizasyon doğru dürüst yok.Yani 1080p zaten çok akışkan oynanılabilinirken 4k yı düşünmenizi tavsiye etmiyorum.Ayrıca 4k açsanız bile işlemcinizin de iyi olması gerekiyor(dar boğaz olmaması için)

Bazı oyunlarda 2K deneyebilirsiniz. Lakin RTX'ler bile düzgün 4K oynatamıyor.

Düzgünden kastım, o kadar paraya 4K 60FPS stabiliteden bahsediyorum tabii ki.

Nispeten eski ve fazla sistem gereksinimi istemeyen oyunlarda 4k çözünürlükte akıcı ayarları bulup oynayabilirsiniz tabii fakat yeni ve 3a oyunlarda sonuç hüsran olacaktır..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı