GTX 1660 Super düşük FPS

Turcopole

Decapat
Merhaba arkadaşlar, lafa girmeden önce hemen sistemi vereyim.
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K
  • RAM: Corsair 1x8GB Vengeance siyah DDR4 3000MHz CL16
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • Ekran kartı: ASUS Dual GTX 1660 Super Evo O6G
  • Güç kaynağı ve kasa: Rampage azor 600 4x120 mm RGB fanlı midt ATX kasa 600W 80Plus (birlikte geliyorlar)
Aslında bayağı normal bir sistem ve her şey olması gerektiği gibiymiş gibi görünüyor ama anlamadığım bir sebepten ötürü ekran kartı alması gerek FPS'in çok atlında bir FPS alıyor örnek olarak.
Wolfenstein II: The New Colossus: 1080P'de Ultra'da 150-160 FPS alması gerekirken 80 FPS alıyor.
Total War: Attila: 1080P en yüksekte 60 FPS alması gerekirken 35 alıyor. GTV V: 1080P'de en yüksek ayarlarda 80-90 FPS alması gerekirken(bu sayıdan emin değilim daha yüksek veya daha düşük olabilir ama kesinlikle benim aldığımdan yüksek)55-60 arası alıyorum. Bu sayılar oyundan oyuna değişiyor. Ayrıca bazı oyunlarda normal performansa çok daha yakın olmama rağmen bazılarında çok daha uzağım. Eğer isterseniz video veya test çekip de yükleyebilirim veya ekran görüntüleri. Bir de şunları ekliyeyim güç ayarlarından hem Windows'da hem de NVIDIA denetim masasında ayarları olabildiğince güç harcayıp performanstan kısmaması için ayarları değiştirdim. Bu internete bazı yerlerde önerilmişti ama benim için çok da bir şey değiştirmedi. Ve testlerde GPU usage bayağı oynak bazen çok düşüyor bazen normal oluyor %yüzde 95 üstü gibi ama o zamanlarda bile FPS normalde olması gerekene ulaşmıyor. Sıkıntı yazılımla mı alakalı yoksa donanımla mı anlamadım gitti. Şimdiden yardımlarınız için sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
ETS 2 hariç çoğu oyunda FPS drop yaşıyorum ben de 1660 Super ile. LoL'de bile drop yiyorum. Herhangi bir oyunda, patlama sahnelerinde anlık olarak GPU kullanımı düşüyor ve drop yiyorum. Galax'a mail attım cevap bekliyorum, umarım güncelleme ile düzelecek bir şeydir.

8 GB RAM alıyorsun ve problem çözülüyor Ryzen işlemciler için RAM bayağı önemli.
Dual Channel RAM kullanıyorum ve çözülmüyor. 🙂

8 GB RAM alıyorsun ve problem çözülüyor Ryzen işlemciler için RAM bayağı önemli.
Alacağım hatta yanına Ryzen 5 3600'de alacağım ama sorunu çözecek mi onu bilmem
Konu görülsün diye yazıyorum bunu.
ETS 2 hariç çoğu oyunda FPS drop yaşıyorum ben de 1660 Super ile. LoL'de bile drop yiyorum. Herhangi bir oyunda, patlama sahnelerinde anlık olarak GPU kullanımı düşüyor ve drop yiyorum. Galax'a mail attım cevap bekliyorum, umarım güncelleme ile düzelecek bir şeydir.

Dual Channel RAM kullanıyorum ve çözülmüyor. 🙂
reis bir cevap aldın mı veya sorunu çözebildin mi ben çözemedim de

Son düzenleme:
Sorunu çözebildiniz mi?

Hayır başka forumlarda her zaman bana kardeşim Ryzen sistem kullanıyorsun ama çift kanal RAM takmamışsın o yüzden düşük diyorlar bende çift kanal alınca tekrar yazarım sonucu buraya ama burada çift kanala sahip olupta aynı sıkınıtıyı yaşayanda var

Sorunu çözebildiniz mi?

Yeni gördüm hocam kusura bakmayın. Maalesef sorunum çözülmüş değil.

Hayır başka forumlarda her zaman bana kardeşim Ryzen sistem kullanıyorsun ama çift kanal RAM takmamışsın o yüzden düşük diyorlar bende çift kanal alınca tekrar yazarım sonucu buraya ama burada çift kanala sahip olupta aynı sıkınıtıyı yaşayanda var.

Arkadaşlar merhaba. ASUS B450M-K anakart (8*2)GB 3000MHz Dual kit RAM ve Gigabyte'ın 6 GB GTX 1660 Super OC ekran kartı mevcut. Sistemi toplayalı 10 gün bile olmadı. Oyunlarda düşük FPS alıyorum. Örnek vermek gerekirse LOL'de Ultra ayarda maksimum 120 FPS alıyorum. Sorunun kaynağını nasıl öğrenebilirim? Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Arkadaşlar merhaba. ASUS B450M-K anakart (8*2)GB 3000MHz Dual kit RAM ve Gigabyte'ın 6 GB GTX 1660 Super OC ekran kartı mevcut. Sistemi toplayalı 10 gün bile olmadı. Oyunlarda düşük FPS alıyorum. Örnek vermek gerekirse LOL'de Ultra ayarda maksimum 120 FPS alıyorum. Sorunun kaynağını nasıl öğrenebilirim? Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
Konu açarsan daha iyi olur, yardımcı olabilecek arkadaşlar görür.

bende aynı ana kart ama tek kanal ram ile aynı fpsi alıyorum eğer bir çözüm bulursan banada söylersen iyi olur

Yeni konular

Geri
Yukarı