GTX 1660 Super ekran kartında RTX çekirdeği var mı?

You can test-drive ray tracing on your GTX graphics card with Nvidia’s latest driver burada bahsedilen nedir kısaca hocam dün gördüm? Ayrıca GTX1660s içerisinde RT çekirdeği yok mudur?

Üstte açıkladım ama okumuyorsunuz ki?

DirectX'in sunduğu yazılımsal olanı kullanabilirsiniz diyor yani RTX kart yoksa yazılımsal açıyor ama dediğim gibi hiçbir performans alamıyorsunuz süs niyetine yapılmış. Ve ayrıca bunu destekleyen oyunlarda yapılabilir. Her oyunda değil. Dediğim gibi tekrar Call of Duty Warzone da açılabiliyor ama oynayamıyorsunuz 30 FPS'leri görüyor. Takılarak oynarsınız.

You can test-drive ray tracing on your GTX graphics card with Nvidia’s latest driver burada bahsedilen nedir kısaca hocam dün gördüm? Ayrıca GTX1660s içerisinde RT çekirdeği yok mudur?
RT çekirdeği şu anlik sadece RTX kartlarda var. Galiba Intel Arc kartlarda da var emin değilim. RX serisi kartlara da 7000 serisinde gelecektir diye düşünüyorum. Yani 1660 sadece yazılımsal olarak RT açar fakat actigin gibi kapatırsın. Çünkü FPS yerin altına girer.

Üstte açıkladım ama okumuyorsunuz ki?

DirectX'in sunduğu yazılımsal olanı kullanabilirsiniz diyor yani RTX kart yoksa yazılımsal açıyor ama dediğim gibi hiçbir performans alamıyorsunuz süs niyetine yapılmış. Ve ayrıca bunu destekleyen oyunlarda yapılabilir. Her oyunda değil. Dediğim gibi tekrar Call of Duty Warzone da açılabiliyor ama oynayamıyorsunuz 30 FPS'leri görüyor. Takılarak oynarsınız.
Gerçekten yazılanları okumuyor arkadaş. Yarım saattir herkes donanımsal, fiziksel olarak yok diyor. Hâlâ RT çekirdeği yok mu diyor.

RT çekirdeği şu anlik sadece RTX kartlarda var. Galiba Intel Arc kartlarda da var emin değilim. RX serisi kartlara da 7000 serisinde gelecektir diye düşünüyorum. Yani 1660 sadece yazılımsal olarak RT açar fakat actigin gibi kapatırsın. Çünkü FPS yerin altına girer.

Gerçekten yazılanları okumuyor arkadaş. Yarım saattir herkes donanımsal, fiziksel olarak yok diyor. Hâlâ RT çekirdeği yok mu diyor.

Zaten makale 2019 da yazılmış geçmiş kaç zaman hiçbir oyun destek bile vermemiş.

Neden versin ki 20-30 FPS ile kim oyun oynamak ister ki.

Donanımsal olarak mümkün değil. Yazılımsal olarak da 10-20 FPS anca alırsınız zaten 1660S artık zorlanan bir kart. RT açmak saçma olur.

Nasıl zorlanıyor yani hocam? Ben kârlı bir takas sonrası geçtim 1660S ekran karına şimdi 2060a geçeceğim ancak gayet yeterli gibi duruyor şöyle bir zaman için kullandığım için demiyorum tabii ki fan değilim.

Teşekkür ederim hepinize.

Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlarda ray-tracing seçeneklerini GTX kartlarıyla açmana izin vermiş, olay bundan ibaret. Hayır kartında ''RT çekirdeği'' falan yok.

Nvidia aklınca iyilik yapıyor. Bu bahsedilen oyunlarda RT açsan bile performansı beğenmeyeceksin.

Şimdi denemek için 2 oyunda açtım Warzone da 30'lara düşüyor daha da kötüsü mouse falan taş gibi ağır ayrıca takılıyor oyun bildiğin

Shadow of the Tomb Raider da baktım 26 FPS gördü oyun. :D
Normalde en düşük FPS 90 o kadar rezil yani :D

Nasıl zorlanıyor yani hocam? Ben kârlı bir takas sonrası geçtim 1660S ekran karına şimdi 2060a geçeceğim ancak gayet yeterli gibi duruyor şöyle bir zaman için kullandığım için demiyorum tabii ki fan değilim.

Teşekkür ederim hepinize.
Yeni oyunlarda zorlanıyor. 6600 gibi kartlar bile zorlanmaya başladı şimdiden. Tabii 30-40 FPS benim için zorlanmadır mesela fakat sizin için değildir olabilir.

Şimdi denemek için 2 oyunda açtım Warzone da 30'lara düşüyor daha da kötüsü mouse falan taş gibi ağır ayrıca takılıyor oyun bildiğin

Anladım hocam deneyip beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim sağol

Zaten nvidianın böyle bir şey yapacağını sanmıyordum ancak sosyalde denk geldiğim konu beni yanılttı emeklerinden ötürü tekrar teşekkür ederim

Şimdi denemek için 2 oyunda açtım Warzone da 30'lara düşüyor daha da kötüsü mouse falan taş gibi ağır ayrıca takılıyor oyun bildiğin.

Sizde aynı karttan olduğundan son sorum memnunsunuz değil mi karttan?

Anladım hocam deneyip beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim sağ ol

Zaten NVIDIA'nın böyle bir şey yapacağını sanmıyordum ancak sosyalde denk geldiğim konu beni yanılttı emeklerinden ötürü tekrar teşekkür ederim

Sizde aynı karttan olduğundan son sorum memnunsunuz değil mi karttan?

Ben memnunum RTX benim için önemli değil. İstediğim her oyunu oynayabiliyorum. Yeterli bir kart bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı