RTX 2060 vs. GTX 1660 Super

battyhn

Centipat
Daha fazla  

Hangisi oyun için daha iyidir ve ne farkları var?

İşlemcim: Intel i5-10400F

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060, daha güncel ve bir tık daha iyidir 1660S'e göre ama bu fiyatlara değmez.

Şu, iki kart hakkında fikir sorulan konularda, alakasız biçimde konu sahibine farklı ekran kartı önerme hastalığı ne zaman bitecek acaba bu forumda. Yahu adam iki kart atmış ve hangisi iyi? diyor. Cevap basit, A mı B mi? Sizden C tavsiyesi isteyen yok, salın artık şu konuları.

RTX 2060, daha güncel ve bir tık daha iyidir 1660S'e göre ama bu fiyatlara değmez.

Şu, iki kart hakkında fikir sorulan konularda, alakasız biçimde konu sahibine farklı ekran kartı önerme hastalığı ne zaman bitecek acaba bu forumda. Yahu adam iki kart atmış ve hangisi iyi? diyor. Cevap basit, A mı B mi? Sizden C tavsiyesi isteyen yok, salın artık şu konuları.
Biz eğer alınacak ise daha iyi öneriler yapıyoruz. Eğer almak istemiyorsa ve yalnızca karşılaştırma istiyor ise bunu belirtebilir. Eğer belirtemiyor ise konu açmasın daha iyi.

Biz eğer alınacak ise daha iyi öneriler yapıyoruz. Eğer almak istemiyorsa ve yalnızca karşılaştırma istiyor ise bunu belirtebilir. Eğer belirtemiyor ise konu açmasın daha iyi.
Belirtmiş zaten konuda. "Bu iki karttan hangisi oyun için daha iyi" diyor? Önce konu sahibinin sorduğu sorunun cevabını verip, sonra kendi fikrinizi belirtirseniz daha sağlıklı olur.

Belirtmiş zaten konuda. "Bu iki karttan hangisi oyun için daha iyi" diyor? Önce konu sahibinin sorduğu sorunun cevabını verip, sonra kendi fikrinizi belirtirseniz daha sağlıklı olur.
O halde almayacağını da belirtsin. Bize "bu iki karttan başka bir kart istemiyorum ve önermeyin" der ise zaten önermeyeceğiz. Herhangi bir detay belirtmemiş zaten.

İkside alınmaz aynı performansta Rx 6600 var ve daha ucuz. Aynı fiyata ise Rx 6700 var ve daha güçlü. Neden bu kartları seçtiniz?
Ekran kartlarından pek anlamadığımdan dolayı en iyi tanıdığım marka olan Nvidia'dan seçmek istedim. Rx 6700 9 bin civarlarında olduğu için pek sıcak bakmıyorum ve Rx 6600'ün fiyatı daha uygun ancak paylaştığım ekran kartlarıyla arasında 64 bitlik bir fark var, ne gibi bir fark yaratır herhangi bir fikrim yok. Aynı performansta olduğunu neye dayanarak söylediğinizi bu konudaki cahilliğimden dolayı merak ediyorum.

Ayrıca 7 bin TL bandını aşmayacak (az çok oynamalardan sıkıntı olmaz) şekilde oyun için ekran kartı önerilerinize açığım.

Ekran kartlarından pek anlamadığımdan dolayı en iyi tanıdığım marka olan NVIDIA'dan seçmek istedim. RX 6700 9 bin civarlarında olduğu için pek sıcak bakmıyorum ve RX 6600'ün fiyatı daha uygun ancak paylaştığım ekran kartlarıyla arasında 64 Bit'lik bir fark var, ne gibi bir fark yaratır herhangi bir fikrim yok. Aynı performansta olduğunu neye dayanarak söylediğinizi bu konudaki cahilliğimden dolayı merak ediyorum.

Ayrıca 7 bin TL bandını aşmayacak (az çok oynamalardan sıkıntı olmaz) şekilde oyun için ekran kartı önerilerinize açığım.

Yukarıda attiklarima bakabilirsiniz. Bit olayına çok takılmayın, render gibi işlerde NVIDIA daha iyidir ama sizin amacınız oyun olduğu için 6650XT alın geçin. NVIDIA zorunlu derseniz 3060 alın.

Geri
Yukarı