GTX 1660 Super için 144 Hz monitör önerisi

Bütçe
1500 TL

Şunu önerir misiniz? İçerisinden DP kablosuda çıkıyormuş. HDMI kablosu mu daha iyi olur DP mi?

Ayriyeten bu benim attığım haricinde sizin önerilerinizden birini alsam iyi bir HDMI kablosu mu almalıyım yoksa DP kablosu mu?
Alınabilir fakat Samsung veya Asus daha iyi tercih olacaktır.

ASUS VP249QGR modelini kullanıyorum. IPS panel 144 Hz 1 ms güzel bir monitör ben bayağı severek kullanıyorum. İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144 Hz ve FreeSync aktif şekilde kullanıyorum. Sorularınız varsa yanıtlarım.

Bu modelde ghosting sorunu var diyorlardı forumda. Ek olarak Asus VP249QGR içerisinden kablo çıkıyor diye hatırlıyorum.
Alınabilir fakat Samsung veya Asus daha iyi tercih olacaktır.
Asus'u almaya çalışacağım fakat alamazsam dediğim gibi kutu içerisinden kablo çıkmazsa evde kullandığım HDMI yeterli olur mu yoksa yeniden HDMI veya DisplayPort kablosu mu almalıyım?

ASUS VP249QGR modelini kullanıyorum. IPS panel 144 Hz 1 ms güzel bir monitör ben bayağı severek kullanıyorum. İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144 Hz ve FreeSync aktif şekilde kullanıyorum. Sorularınız varsa yanıtlarım.
FreeSync ve G-Sync ne oluyor hocam tam bilmiyorum, açık mı olması gerekiyor bu özelliklerin?

Asus'u almaya çalışacağım fakat alamazsam dediğim gibi kutu içerisinden kablo çıkmazsa evde kullandığım HDMI yeterli olur mu yoksa yeniden HDMI veya DisplayPort kablosu mu almalıyım?

FreeSync ve G-Sync ne oluyor hocam tam bilmiyorum, açık mı olması gerekiyor bu özelliklerin?
Büyük ihtimalle değiştirmen gerekecek. HDMI sürümleri oluyor fakat şu an hatırlayamadım. Display Port almanız gerekecek veya uygun HDMI sürümü almanız gerekecek.

GTX 1660 Super'de FreeSync açılabilir mi peki?
FreeSync teknolojisi AMD ekran kartlarında açılabiliyor, bazı monitörlerde Adaptive Sync özelliği sayesinde FreeSync de olsa G-Sync açılabiliyor.

Attığım monitörde Adaptive Sync özelliği var, G-Sync açılıyor sanırım.

G-Sync, Nvidia ekran kartlarıyla kullanılıyor.

Bu teknolojinin amacı ekrandaki yırtılmaları önlüyor ya da azaltıyor, bir nevi V-Sync'in Nvidia versiyonu denebilir. Mesela 144 FPS aldığın bir oyunda hem V-Sync, hem G-Sync açarsan o oyunda yırtılma ya hiç yaşamazsın, ya da çok çok az olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı