GTX 1660 SUPER için işlemci tavsiyesi

Efe Nail Koç

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayar topluyorum. 1660 Super ekran kartı için ne işlemci önerirsiniz? Aklımda Ryzen 5 3500X var ama çok kararsızım. Önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
10400F tavsiye ederim hocam, oyun ve genel performans olarak kesinlikle tatmin edecektir.

İleride yükseltme yapmayı düşünüyorsanız B550 serisi almanızı öneririm. Bütçe olarak sıkıntı varsa Ryzen 5000 serisi uyumlu ve kaliteli bir B450 anakart almanızı öneririm. İleride yükseltme yapmam, yeniden sistem toplarım diyorsanız 10400F tercih edilebilir ancak ben Intel anakart sistemini hiç beğenmiyorum. RAM frekansı, OC sınırlaması, soket değişikliği gibi sebeplerle Intel önermiyorum.

Not: Amacım Intel vs AMD savaşı başlatmak değil, dediklerime odaklanın. Yanlışım varsa onu düzeltmelerini rica ederim diğer arkadaşlardan .

3500X yerine 10400F öneririm bütçe birazcık aşılabilirse. Anakart almış mıydınız?

Kafanızda sadece ekran kartı mı var? Eğer öyleyse arkadaşa katılıyorum i5 10400F daha iyi. Fiyat olarak da iyi.

10400F tavsiye ederim hocam, oyun ve genel performans olarak kesinlikle tatmin edecektir.

İleride yükseltme yapmayı düşünüyorsanız B550 serisi almanızı öneririm. Bütçe olarak sıkıntı varsa Ryzen 5000 serisi uyumlu ve kaliteli bir B450 anakart almanızı öneririm. İleride yükseltme yapmam, yeniden sistem toplarım diyorsanız 10400F tercih edilebilir ancak ben Intel anakart sistemini hiç beğenmiyorum. RAM frekansı, OC sınırlaması, soket değişikliği gibi sebeplerle Intel önermiyorum.

Not: Amacım Intel vs AMD savaşı başlatmak değil, dediklerime odaklanın. Yanlışım varsa onu düzeltmelerini rica ederim diğer arkadaşlardan.

Peki fiyatının düşmesini bekleyip Ryzen 5 3600 alsam indirimleri takip edip Intel'in RAM hızı vs hoşuma gitmiyor sizce Ryzen 5 3600 nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı